+421 908 997 898 | info@naturaprodukty.sk | 8:00 - 15:30 hod. (v prac. dňoch) | Čárskeho 1/A, Košice 040 01 | Nájdite nás na mape
Hlavný obrázok BAOBAB prášok BIO

BAOBAB prášok BIO

Bez lepkuBez mliekaBez cukruVeganBio produktyRAW produktyPaleo proukty

Popis produktu

Baobab prášok je prášok z dužiny plodov Adansonia Digitata L.

Baobab prášok je novou exotickou potravinou zajímavej chuti a vlastností. Má výnimočne vysoký obsah antioxidantov a esenciálnych minerálov. Zároveň je jeho produkcia etická a dlhodobo udržateľná.

Dužina plodov africkeho stromu Baobab (Adansonia Digitata L.) priamo prekypuje nutričnými látkami, vďaka ich množstvu sa považuje za jednu z potravín budúcnosti. Prirodzene schne vnútri tvrdej šupky plodov a jednoduchým preosievaním sa z nej získava svetlý prášok citrusovo kyslej chuti s jemnými tónmi karamelu. Prášok baobabu má veľmi široké využitie v príprave rady pokrmov a nápojov a vďaka svojmu zloženiu je schopný zásadným spôsobom vylepšiť nutričný profil potravín.

Účinný antioxidant

Baobab sa pyšní hodnotou 240 ORAC, čo je hodnota udávajúca úroveň antioxidačnej aktivity. Pre porovnanie, toto číslo je 2x vyššie než majú brusnice a granátové jablko a 3x vyššie než čučoriedky, čo sú druhy ovocia známe pre svoje antioxidačné schopnosti.

Krajina pôvodu : Afrika


Vláknina

Dostatočné množstvo vlákniny v strave je vysoko dôležité pre optimálny stav a fungovanie zažívacieho traktu a pre udržanie nízkej hladiny cholesterolu. Prášok baobabu obsahuje ďaleko väčšie množstvo vlákniny než ostatné ovocie, vrátane jabĺk, broskýň, marhúľ a banánov v sušenom stave. Prevažná časť vlákniny baobabu je tvorená pektínom, ktorý podľa všetkého hrá významnú roľu v znižovaní hladiny cholesterolu. Rovnako sa u pektínu hovorí o jeho prebiotických účinkoch a teda pozitívnom vplyve na črevné baktérie.

Vápnik

Baobab obsahuje väčšie množstvo kalcia než mlieko, a to najmä v ďaleko využiteľnejšej podobe. I v porovnaní s ostatnými druhmi ovocia i tzv. 'superfruits' vykazuje baobab v prípade vápniku ďaleko vyššie hodnoty.

Železo, draslík, horčík.

Horčík je významný pre dobre fungujúci metabolizmus, správnu funkciu svalov, a pevnosť kostí a zubov. Hodnoty horčíku v baobabe sú znateľne vyššie než v banánoch či marhuliach. Rovnako v obsahu draslíku babobab významne prevyšuje ostatné druhy ovocia, a v prípade železa je jeho obsah podstatne vyšší než má napr. Špenát.


Upozornenie

Nielen výživný, ale i etický a udržateľný …

Obchod s baobabom má zásadný vplyv na život najchudobnejších ľudí v odľahlých oblastiach Južnej Afriky. Za zber baobabu dostávajú spravodlivé odmeny a tieto peniaze im menia životy a pomáhajú získať veci, ktoré my považujeme za samozrejmé, ako zdravotnú starostlivosť a vzdelanie. Z hľadiska dlhodobej udržateľnosti je dôležité, že hodnota ktorú takto baobab získava v očiach miestnych ich vedie k väčšej starostlivosti a ochrane týchto stromov a okolia. V procese plánovania zberu a výroby sa využívajú tie najosvedčenejšie metódy šetrne obhospodarovaných lesov tak, aby bola produkcia baobabu možná aj v dlhodobom horizonte.


Doprava nad 50 € zadarmo!
Zásielky do ČIECH za ceny ako na Slovensku :) !

Chutné a zdravé recepty z našich produktov

Cookies z mandľovej múky

Cookies z mandľovej múky

Ak chcete nahradiť klasickú múku oveľa zdravšou variantou, siahnite po mandľovej múke. Nezanechá vám arómu ako ostatné orechové, či iné náhrady a pritom sa dokonale prispôsobí. Áno, je síce pravda, že je to podstatne drahšia voľba, ale osobne si myslím, že zdravie každého z nás je na nezaplatenie.

Čítať ďalej...
Čokoládová pena z troch ingrediencií

Čokoládová pena z troch ingrediencií

Rýchla, zdravá a chutná pochúťka pre deti aj pre dospelých. Vhodná ak máte chuť na niečo svieže a sladké. Stačia vám tri ingrediencie a máte vynikajúci dezert pre seba alebo pre nečakanú návštevu. Najlepšie na tomto dezerte je, že NEOBSAHUJE mlieko, cukor, lepok ani žiadne škroby, či umelé sladidlá.

Čítať ďalej...
Veľkonočný špaldový chlebík

Veľkonočný špaldový chlebík

K sviatočnému veľkonočnému jedlu patrí aj chutný chlebík. Ten si však môžete dopriať aj počas celého roka. Upečte si domáci chlebík zo špaldovej múky. Bude lahodný a pritom zdravý.

Čítať ďalej...

Výdajné miesto pre osobný odber

NATURA PRODUKTY GABRIEL s.r.o.
Dopravná 8
040 13 Košice
Slovenská republika

Telefón: +421 908 997 898
Email: info@naturaprodukty.sk

Nájdite nás na mape

© 2013 - 2021 NATURA PRODUKTY GABRIEL s.r.o. | Všetky práva vyhradené.