BI MIN GAN WAN -007- VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE 200guličiek - chronická nádcha, zápaly dutín

Kód: W500005
Neohodnotené
10,20 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
13.12.2023

Chronická nádcha, zápaly dutín. Zväčšené nosné mandle. Alergická nádcha so svrbením alebo pálením sliznice, kýchanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie:
- chronická nádcha
- zápaly prínosových dutín
- zväčšená nosová sliznica, nosové polypy
- alergická nádcha v sezóne

Vyhľadávaná zmes na alergie a chronické zápaly horných ciest dýchacích (nádcha a zápaly dutín). Pri alergiách sa má začať podávať tesne pred začiatkom sezóny. Väčšina bylín v zmesi je známa svojím protialergickým a protizápalovým účinkom bez vyvolania nepríjemného útlmu. Táto bylinná zmes pôsobí na uvoľnenie horných ciest dýchacích, ktoré predstavujú podľa čínskej medicíny „bránu do pľúc". Pri prieniku vonkajšej škodlivej energie (infekčný činiteľ či alergén) do organizmu, sa táto často usadí na povrchovej úrovni, teda v tejto „bráne" a tak prekáža normálnemu kolobehu energie – látkovej výmene, výžive, normálnej sekrécii žliazok atď. Pri dlhodobom pôsobení škodliviny postihnutá oblasť „zatuchne", zdurí sa sliznica, pretrváva výrazná sekrécia, komplikuje sa stav okolitej oblasti (vedľajšie nosové dutiny, stredné ucho), zdurí sa nosná mandľa. Zmes bylín vo VYVANUTÍ DRAČEJ JASKYNE má zvláštnu afinitu k alergiám, kde bez akéhokoľvek celkového tlmenia upravuje premrštenú reakciu organizmu.

Zmes je určená pre už vypuknutú nádchu infekčného či alergického pôvodu, zápal dutín či nepriechodnosť nosa. Nepodáva sa preventívne, v prípade alergií sa užíva s ich nástupom. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienení dýchacích ciest dôrazne odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky! Dôležitá je postupnosť užívania produktov u alergií: Pri sezónnej alergickej nádche sa podáva aspoň mesiac pred prepuknutím sezóny zmes 142 - ODOLNOSŤ EBENOVÉHO VETROLAMU .

Je nutné pochopiť, že alergén či mikróba nie nevyhnutne škodlivým faktorom svojou povahou, pretože veľkému percentu ľudí nevadí. Nesprávna je len reakcia organizmu alergikov v prípade alergií alebo ľudí s oslabenou imunitou v prípade vracajúcich sa infekcií. A s touto reakciou je potrebné pracovať. Samotná zábrana vyplavovania histamínu, je síce prospešná pre vymiznutie sprievodných javov, nemá však žiadny vplyv na ďalší rozvoj. Ak sa prestanú lieky brať, choroba sa vráti. Tak sa čaká, či z toho dieťa nevyrastie, alebo či sa "niečo nezmení". Kombinácia jedenástich bylín v zmesi VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE má komplexné pôsobenie na organizmus z hľadiska imunologického, pričom cieľovým tkanivom je sliznica nosa, dutín, a nosohltanu. Nosná je najmä kombinácia kvetu magnólie, voškovníka, schizonepety, schizandry a dehelu dahurského.

V prípade prechladnutia s nádchou a kašľom sa podáva spolu so zmesou 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA v polovičných dávkach. Ak je takisto vypuknutá bolesť v krku, kombinujte sa s produktom 002 - CHLAD RANNEJ HMLY. Dôležitá je postupnosť užívania produktov pri alergiách: Pri sezónnych alergických nádchach sa podáva aspoň mesiac pred prepuknutím sezóny zmes 142 -ODOLNOSŤ EBENOVÉHO VETROLAMU. Jednoduchá a účinná je tiež kombinácia dvoch imunomodulačných bylín, obsiahnutá v zmesi 153 - DVAJA NA HLIADKE. Ak je prítomná únava, dáva sa pre preventívne podávanie zmes 152 - TIGRÍ PRAMEŇ. Pri hyperaktívnych deťoch je najvhodnejšie preventívne podávanie produktu 194 - HRAVOSŤ LESNEJ OPIČKY. Pre všetky uvedené preventívne podávané zmesi však platí doba užívania po dobu minimálne jedného mesiaca. V deň objavenie sa alergických príznakov zastavíme preventívne užívané zmesi a podávame VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE. Je typické, že sprievodné príznaky sú už v prvej sezóne liečby miernejšie a trvajú kratšie. Po ich odznení sa odporúča všetko uzavrieť opäť podávaním príslušnej preventívne pôsobiacej zmesi, opäť po dobu jedného mesiaca. Nasledujúcu alergickú sezónu sa postup opakuje až do úplného vymiznutia. Dôležitá je súčasná dietetika - viď vyššie. Pri celoročnej alergickej nádche sa VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE podáva spolu s produktmi na zlepšenie imunity, ktorých prehľad nájdete v popise zmesi 002 - CHLAD RANNEJ HMLY. Pri astmatických komplikáciách pridávame niektorú zo zmesí 033 - VYLADENIE CITAROVÝCH STRÚN alebo 186 - CELISTVOSŤ KOVOVÉHO ŠTÍTU.

Zloženie

1,74g - XIN YI HUA - Magnólia holá, kvet (Flos magnoliae immaturus)
1,74g - CANG ER ZI (CHAO) - Voškovník sibírsky, plod (Fructus xanthii)
0,63g - JING JIE - Schizonepeta tenkolistá, vňať (Herba schizonepetae)
0,63g - ZHI MU (SHENG) - Anemarhena, podzemok (Rhizoma anemarrhenae)
0,54g - GAN CAO (SHENG) - Sladkovka hladkoplodá, koreň (Radix glycyrrhizae)
0,54g - YE JU HUA - Chryzantéma indická, kvet (Flos chrysanthemi indici)
0,48g - BAI ZHI - Angelika dahurská, koreň (Radix angelicae dahuricae)
0,48g - LIAN QIAO (QING) - Zlatovka previsnutá, plod (Fructus forsythiae)
0,48g - FANG FENG - Ledebouriella var, koreň (Radix ledebouriellae)
0,33g - JIE GENG - Balónovník veľkokvetý, koreň (Radix platycodi)
0,33g - WU WEI ZI (BEI SHENG) - Schizandra čínska, plod (Fructus schisandrae)

Dávkovanie

3x denne 8 guľôčok, v prípade výrazných príznakov možno prechodne dávku zdvojnásobiť (3x denne 16 guľôčok). Pri nádche a zápale dutín sa zmes užíva do vymiznutia sekrécie.


Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

200 guľôčok/ 33g

TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.