CEJLÓNSKA škorica celá 50g

Kód: 061782
Neohodnotené
3,20 €
Momentálne nedostupné

Tá pravá škorica je z Ceylonu. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zloženie: cejlónska škorica

Krajina pôvodu: Madagaskar

 

Cejlónska škorica pochádza z kôry škoricových stromov, čo sú malé vždyzelené rastliny, ktoré sa nachádzajú na Srí Lanke a vo veľkej časti juhovýchodnej Ázie. Kôra je vysušená a môže byť mletá alebo použitá vo forme tyčiniek. Škorica je dôležitým korením do jedál, nápojov, pečiva a cukroviniek.

Vitamíny, minerály a antioxidanty v cejlónskej škorici poskytujú významné zdravotné výhody. Napríklad škorica je plná betakaroténu, čo je čiastočne dôvodom jej bohatej hnedej farby. Tento vitamín je dôležitou súčasťou udržiavania zdravých očí.

Aktívna zložka škorice cejlónskej, cinnamaldehyd, môže mať protizápalové vlastnosti. Ukázalo sa, že cinnamaldehyd znižuje zápalove pricesy v tele, čo vedie k menšiemu počtu negatívnych symptómov. Zápal je spojený s chronickými stavmi, ako sú srdcové choroby, cukrovka a artritída. Cejlónska škorica môže byť schopná zmierniť príznaky týchto stavov.

Cejlónska škorica môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu. „Zlý“ LDL cholesterol je spojený s problémami, ako sú srdcové choroby, ale aj celková vysoká hladina cholesterolu. Zdá sa, že škorica pomáha znižovať hladinu LDL a celkového cholesterolu bez výrazného ovplyvnenia „dobrého“ HDL cholesterolu.

Pravidelná konzumácia cejlónskej škorice môže pomôcť prirodzenej reakcii vášho tela na inzulín. To môže pomôcť vášmu telu znížiť hladinu cukru v krvi efektívnejšie a znížiť riziko hypo- alebo hyperglykémie.

Cejlónska škorica je vhodná i pre tých, ktorých trápia tráviace ťažkosti. Dokáže zabrániť výskytu plesní, parazitov a účinne bojuje s baktériami. Pomôže vám aj s nadúvaním.

 

Upozornenie: Skladujte na suchom a tmavom mieste.

Dodatočné parametre

Kategória: Korenie
Hmotnosť: 0.057 kg
Balenie: 50g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.