Diurerbe FORTE 40tab.

Kód: 220245
Neohodnotené
11,90 €
Momentálne nedostupné

Výživový doplnok s obsahom titrovaných a štandardizovaných bylinných extraktov, ako aj horčíka, draslíka a chloridu. Produkt sa odporúča najmä ľuďom, ktorí dodržujú kúru stimulujúcu metabolizmus, odstraňujúcu toxíny, diuretikum a proti celulitíde. Horčík prispieva k udržaniu rovnováhy elektrolytov. Chlorid prispieva k zdravému tráveniu prostredníctvom kyseliny chlorovodíkovej produkovanej v žalúdku.

  • Titrované a štandardizované rastlinné extrakty
  • S draslíkom, horčíkom a chloridom
  • Vegánsky certifikovaný doplnok stravy
  • Bezlepková receptúra
  • Neobsahuje konzervačné látky a umelé arómy

Detailné informácie

Podrobný popis

ÚLOHA VODY V ĽUDSKOM TELE

Voda tvorí 50-70% hmoty ľudského tela bez ohľadu na vek, pohlavie, kondíciu, či zdravotný stav.Obličky sú hlavným orgánom na udržanie rovnováhy našej vodnej bilancie, ale črevný systém, pľúca a Koža tiež zohráva úlohu.

Fyziologická úloha vody v ľudskom tele je veľmi rôznorodá; slúži ako rozpúšťadlo rôznych živín, podieľa sa na regulácii telesnej teploty vysokým špecifickým teplom a výparným teplom, prispieva k udržaniu normálnej fyzickej a psychickej činnosti, udržiava množstvo krvi, tiež významne prispieva k odstraňovaniu toxických látok (jedovaté) a nepotrebné látky, ktoré vstupujú do tela a vytvárajú sa v ňom, prispieva k zabezpečeniu podmienok prostredia nevyhnutných pre živé organizmy.

AKO BY SA MALI VYPOČÍTAŤ JEDNOTLIVÉ POŽIADAVKY NA TEKUTINY?

Potreba tekutín je ovplyvnená mnohými faktormi, ako je fyzická aktivita, počasie, klíma, vlhkosť, pohlavie, vek, zdravotný stav atď. V každom prípade je potrebné individuálne určiť potrebu tekutín.

K individuálnej potrebe tekutín zatiaľ neexistuje jednotné oficiálne stanovisko, podľa odporúčania Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) je to pre dospelých 2-2,5 l vody denne.

PRÍKLADY POUŽITÉ METÓDY ODHADU HYDRATÁCIE:

  • strata vody alebo príjem vody sa určuje zo zmien v zložení tela
  • zmeny v objeme a zložení krvi odrážajú zmeny v stave hydratácie
  • úroveň hydratácie odhadujeme podľa množstva, farby (môžu ju ovplyvniť aj niektoré potraviny a vitamíny), zloženia a frekvencie močenia
  • indikátorom hydratácie je aj zloženie a osmolalita slín

Ak by vás zaujímali ďalšie autentické informácie o hospodárení s tekutinami, nájdete ich na stránke Európskeho inštitútu pre hydratáciu (EHI).

ZADRŽANIE KVAPALINY, ZADRŽANIE VODY

Domácnosť s vodou a elektrolytmi je pod veľmi komplikovanou a komplexnou reguláciou hormonálneho a nervového systému. Smäd často nesúvisí s hydratáciou, ale zvýšenie osmolality plazmy zvyšuje zadržiavanie vody prostredníctvom zvýšenia koncentrácie antidiuretického hormónu.

VIDITEĽNÝ EDÉM TVÁRIE, Tvrdohlavá POMARANČOVÁ PLEŤ, FUNGUJE, NEPÍJEMNÝ POCIT, EXTRÉMNE OPÚCHAJÚCI. PRÍČINOU TOHO JE ZADRŽANIE VODY V TELE, ČO JE MOŽNÉ VNÍMAŤ AKO PREBYTOČNÚ VODU!

AKÉ BY MOHLI BYŤ PRÍČINY?

  • Strata tekutín v našom tele (napr. krvi, moču) môže viesť k hypovolémii, ale vplyv môže mať aj koncentrácia sodíka v stratenej tekutine. Nedostatok vody môže spôsobiť, že ju naše telo zadržiava.
  • Nadmerná konzumácia kuchynskej soli (NaCl).
  • Nevyvážená, nedostatočná strava
  • Vysoká teplota
  • Fyzická nečinnosť, sedavý spôsob života
  • Niektoré lieky (vrátane antikoncepcie)
  • Zadržiavanie vody pred menštruáciou je bežný jav spojený s menštruačným cyklom; ktorá nastáva v týždni/období pred menštruáciou.  V takýchto prípadoch je toto obdobie často spojené s nafukovaním a priberaním. Symptómy môžu zhoršiť nesprávne stravovacie návyky, v takom prípade môže dôjsť k opuchu prsníkov. Mnoho žien pociťuje zadržiavanie vody a priberanie na váhe počas luteálnej fázy. Za zadržiavaním vody môže byť účinok estrogénov či zvýšená sekrécia vazopresínu. Je dôležité spomenúť, že svalový glykogén sa môže počas luteálnej fázy ukladať vo väčšom množstve aj pri dodržiavaní bežnej stravy, čo môže mať za následok väčšie zadržiavanie vody; každý gram glykogénu viaže 2-6 g vody.

O CELULITÍDE STRUČNE

Celulitída, ktorá postihuje predovšetkým stehná žien, je komplex zadržiavanej vody a tuku. Niekedy zadržiava toľko vody, že je opuchnutá a bolestivá. V týchto tukoch sa zvyčajne ukladajú metabolické odpadové produkty a toxíny, ako sú pesticídy, ktoré telo nedokáže ľahko uvoľniť. Celulitída je považovaná za zadržiavanú vodu;

  • 1) alebo podráždenie a opuch spôsobené týmito toxínmi
  • 2) alebo je výsledkom snahy tela tieto toxíny rozriediť

RASTLINNÉ AKTÍVNE LÁTKY PROTI NADMERNEJ VODE

Močopudné byliny sa od pradávna používali na rôzne neduhy, pretože sa nimi dali dosiahnuť rýchle a efektívne výsledky. Objav presného mechanizmu účinku diuretických bylín je stále predmetom vedeckého výskumu. Aj keď existujú skupiny účinných látok, ktorým sa takýto účinok pripisuje (napr. flavonoidy, zložky éterických olejov, saponíny atď.), zvýšená diuréza, ku ktorej dochádza, je výsledkom kombinovaného účinku viacerých účinných látok a nemožno ju pripísať jedna (alebo niekoľko) zlúčenín. Diuretické byliny obsahujú jednu z vyššie uvedených skupín zlúčenín.

V minulosti sa všeobecne predpokladalo, že mechanizmom účinku môže byť rozšírenie renálnych artérií (čím sa zvýši vylučovanie vody), ale pozorovania podporujú, že tieto bylinky zvyšujú vylučovanie vody, nie však iónov. Syntetické, umelo vyrobené diuretiká, naopak, ovplyvňujú aj vylučovanie iónov. Užívanie rôznych liečivých rastlín spolu so syntetickými diuretikami strácajúcimi draslík môže byť prospešné, pretože môžu znížiť stupeň hypokaliémie (nízka hladina draslíka). Rôzne potraviny obsahujú draslík a sodík v pomere 2:1, v prípade niektorých rastlín to môže byť až 150:1, takže dokážu zabrániť narušeniu elektrolytovej rovnováhy organizmu.

BREZA (BETULA PENDULA):

Breza je jednou z našich najstarších používaných byliniek. Liečebné využitie brezových listov siaha až do starovekého ľudového liečiteľstva. V poradí už VIII. V maďarskom liekopise je oficiálnou drogou sušená droga z listov brezy s najmenej 1,5 % flavonoidu (hyperozid).

Listy brezy obyčajnej sú pre vysoký obsah flavonoidov močopudné a protizápalové, dezinfikujú močové cesty a obličky. Používa sa aj na liečbu kameňov v močových cestách a obličkových kameňov, ako aj na opuchy. Okrem flavonoidov (hyperozid, kvercitrín, myricetín-galaktozid a ďalšie minoritné kvercetínové, myricetínové a kaempferolové glykozidy) je významným zdrojom draslíka aj breza.

HIERACIUM PILOSELLA (HIERACIUM PILOSELLA):

Mlieko strieborné je odpradávna tradične používaná liečivá rastlina, veľmi bohatá na kumaríny, triesloviny, flavonoidy, obsahuje aj terpény, organické kyseliny a kyselinu askorbovú. Má močopudné vlastnosti najmä na dolné končatiny a podporuje rýchle vylučovanie nahromadených odpadových látok v tele.

Pre svoj močopudný účinok je možné ho použiť ako fytoterapiu pri vysokom krvnom tlaku, obezite a celulitíde, ako aj na pomocnú liečbu ťažkostí močových ciest. Uvádza sa ako príklad v poľskom ľudovom liečiteľstve a už desaťročia sa používa na prevenciu cystitídy, zápalu obličiek a tvorby obličkových kameňov.

JAVAITEA – VESETEA (JAVAITEA, INDICKÁ VESETEA, ORTOSIPHON):

Čajový list s dlhou stopkou a plnou chuťou z vysočiny ostrova Jáva. Charakteristickými účinnými zložkami sušeného listu (drogy) sú flavonoidy (sinenzetín, eupatorín, scutellareín tetrametyléter, salvigenín, ramnazín), flavonolové glykozidy a významné množstvá derivátov kyseliny kávovej (kyselina rozmarínová, 2,3-dikaffeoyltartrát a acetát). Okrem nich boli opísané diterpény (ortozyfoly), seskviterpény, triperpénové saponíny a vysoký obsah minerálov, z ktorých podstatnú časť (asi 3 %) tvorí draselná soľ .

Ľudové liečiteľstvo juhovýchodnej Ázie ho používa najmä pri ochoreniach močového mechúra a obličiek, ako aj pri zadržiavaní vody a prebytočných odpadových látkach. V Európe je to pomerne nová liečivá rastlina, jej použitie je založené na tradičnom používaní. Možno ho odporučiť pri preplachovej terapii pri bakteriálnych a zápalových ochoreniach močového ústrojenstva. Pri jeho užívaní treba dbať na zvýšený príjem tekutín. V poradí už VIII. Maďarský liekopis predpisuje najmenej 0,05 % obsah synensetínu, ktorý sa stanovuje kvapalinovou chromatografiou s použitím štandardu synensetínu.

ZLATÁ TRATINA (SOLIDAGO VIRGAUREA):

Ľudovo známy ako ostrica sladká, trstina poľná, krúžkovitosť krvavá, ktorej močopudné vlastnosti sú známe už od roku 1600, je považovaná za pôvodnú rastlinu aj v Európe. Zlatobyľ sa s obľubou používa aj pri infekciách dolných močových ciest, na liečbu a prevenciu obličkových kameňov a piesku (na preventívne účely). Tieto účinky okrem skúseností získaných v tradičnej medicíne podporujú aj klinické štúdie potvrdzujúce spazmolytické a diuretické účinky.

Prispieva k zdravej činnosti močového ústrojenstva a podporuje správnu činnosť močového mechúra a dolných močových ciest. Pri potvrdených obličkových kameňoch sa môže užívať pod lekárskym dohľadom, treba však dbať najmä na dostatočný príjem tekutín.

KMEŇ KOREŇA PŠENICE (AGROPYRON REPENS):

Oddávna sa používa v ľudovom liečiteľstve vďaka svojim močopudným zložkám. Môže sa použiť ako doplnok pri cystitíde, močovom mechúre a obličkových kameňoch. Je bohatý na zložky (tzv. sekundárne metabolity), ktoré majú široké spektrum terapeutických a farmakologických účinkov. Pohánka sa používa na vypudenie vody a zmiernenie bolesti a kŕčov v močových cestách. Používa sa tiež na zmiernenie zápalu a tonizácie.

Je široko používaný u detí pri ochoreniach močových ciest (napr. nočné pomočovanie a inkontinencia), na zmiernenie príznakov ochorení močových ciest, ochorení prostaty, reumatizmu, obličkových kameňov a infekcií močových ciest (cystitída, uretritída, prostatitída). Manitol sa v tejto bylinke nachádza vo veľkých množstvách a je známy ako štandardné osmotické diuretikum: to znamená, že sa úplne vstrebáva z čriev a väčšina sa vylučuje obličkami. Prítomnosť v obličkových tubuloch znamená, že na udržanie osmotického tlaku sa musí zadržať viac vody. Diuretický účinok majú aj saponíny a vanilín. Pre svoje diuretické a mikrobicídne vlastnosti sa húfnica používala na preplachovanie močových ciest počas infekcie.

EQUISETUM ARVENSE:

V ľudovom liečiteľstve sa rastlina odpradávna využívala ako diuretikum na liečbu obličkových problémov, reumatických ťažkostí a obezity.

Vedel si? Praslička roľná je odstraňovač obličkových kameňov. V dôsledku toho sa chémia moču stáva zásaditou, čo znižuje riziko tvorby obličkových kameňov. Praslička roľná obsahuje kremík, ktorý posilňuje spojivové tkanivo, vlasy a nechty . 

DRASLÍK A CHLORIDY:

Je to hlavný katión tekutiny vo vnútri bunky. Je to tretí najrozšírenejší minerál v tele.

Sodík a chloridy sú tiež elektrolyty a ak je rovnováha medzi týmito minerálmi v tele narušená, môže byť ohrozený rad životne dôležitých procesov. Hrá dôležitú úlohu pri rovnováhe tekutín a iónov a pri znižovaní vysokého krvného tlaku.

HORČÍK:

Horčík je jedným z najdôležitejších minerálov pre udržanie zdravia. Štúdie potvrdzujú, že je potrebný nielen pre viac ako 300 enzýmových reakcií, ale môže zohrávať úlohu aj pri prevencii či liečbe viacerých chronických ochorení.

Znižuje krvný tlak a ako enzýmový kofaktor v mäkkých tkanivách prispieva k udržaniu rovnováhy elektrolytov v tele. Pri nedostatku horčíka dochádza k poruchám elektrolytov a zníženej hladine draslíka vo vnútri aj mimo buniek, preto je dôležité dbať na jeho správny príjem.

Čistá hmotnosť : 54 g (40 filmom obalených tabliet)

Zloženie: extrakt z listov   brezy obyčajnej ( Betula pendula L. ) 3-4:1 -2,5% flavonoid - hyperozid, chlorid draselný, extrakt z celej rastliny z jablone striebornej ( Hieracium pilosella L. ) 1-2:1 - 1% flavonoid - vitexin, jávsky čaj ( Ortosiphon stamineus L. ) extrakt z listov 3:1 -0,2% sinensetín, zlatobyľ ( Solidago virgaurea L. ) extrakt z celej rastliny 10:1, oxid horečnatý, plnidlo (hydroxypropylmetylcelulóza), pohánka ( Agropyrum repens L . ) extrakt z koreňa 4:1, praslička roľná ( Equisetum arvense L.) extrakt z celých rastlín 1:1-2% kremíka, protihrudkujúce látky (oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín), obal (hydroxypropylmetylcelulóza, mikrokryštalická celulóza, glycerín, mastné kyseliny) farbivá (oxid titaničitý, meďnaté komplexy chlorofylov a chlorofylíny).

Odporúčané dávkovanie:  2 x 1 tableta denne, bez jedla, zapiť dostatočným množstvom tekutiny.

Živiny/aktívne zložky v dennej dávke / 2 tablety NRV%*

Extrakt z listov brezy  (Betula pendula L.)  3-4:1
z toho hyperozid

600 mg
15 mg

 

Extrakt z jablka strieborného ( Hieracium pilosella L. ) 1-2:1
z toho vitexín

500 mg

5 mg

 

extrakt z listov jávskeho čaju ( Ortosiphon stamineus L. ) 3:1
 z toho sinensetín

200 mg
0,4 mg            

 

Zlatobyľ ( Solidago virgaurea L. ) extrakt z celej rastliny 10:1

200 mg 

 

Extrakt z koreňa pohánky ( Agropyrum repens L. ) 4:1

100 mg

 

Praslička roľná ( Equisetum arvense L. ) extrakt z celej rastliny 1:1,
z toho kremík

100 mg

2 mg       

 

Ostatné minerály

Draslík

300 mg

15 %

magnézium

112,5 mg

30 %

Chloridy

285,4 mg

35,7 %

*NRV%- % odporúčaného denného príjmu pre dospelých

Upozornenie:  Neprekračujte odporúčanú dennú konzumáciu! Neodporúča sa pri precitlivenosti na účinné látky. Výživový doplnok nenahrádza vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Výrobok by sa mal uchovávať mimo dosahu malých detí.

  • Produkt je možné používať od 12 rokov
  • Produkt sa môže používať s liekmi na riedenie krvi
  • Produkt je možné použiť v prípade cukrovky
  • Užívanie prípravku sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám

Skladovanie: Uchovávajte  na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu malých detí.

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.07 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.