Histaminebalance plus - špecifické probiotikum 60caps.

Kód: 005
Neohodnotené
18,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.4.2024

Prípravok HistamineBalance Plus je špeciálne probiotikum, ktoré obsahuje konkrétne prospešné baktérie, ktoré nielenže nemajú vlastnosti produkujúce histamín, ale môžu podporovať rozklad a degradáciu histamínu v tele, t.j. k zdravšej histamínovej rovnováhe.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ako môžeme identifikovať histamínovú intoleranciu? Ktoré sú najtypickejšie symptómy?

Kožné prejavy: zahŕňa červenanie pleti, vznik červených škvŕn, kožné vyrážky či svrbenie.

Dýchacie symptómy: spozorujeme kýchanie, upchatý nos, dusenie sa, dýchacie ťažkosti a kašeľ.

Gastrointestinálne príznaky: sa prejavujú v podobe bolesti brušnej dutiny, kŕčov, hnačky, nadúvania, nevoľnosti a vracania.

Poruchy kardiovaskulárneho systému: pacienti často opisujú pocit silného búšenia srdca, kolísanie krvného tlaku, migrény, návaly tepla a nadmerné potenie.

Väčšina týchto symptómov vyplýva z zápalového účinku histamínu, ktorý tiež spôsobuje kontrakcie a kŕče hladkých svalov v črevách, stenách krvných ciev a malých dýchacích ciest. Pri histamínovej intolerancii je mimoriadne dôležité dodržiavať diétu nízku na histamín, to znamená, vyhýbať sa potravinám a nápojom s vysokým obsahom histamínu a venujte sa podpore vášho mikrobiómu, ktorý má kľúčovú úlohu v udržiavaní rovnováhy histamínu v organizme.

Podpora črevnej flóry pri histamínovej intolerancii

Kľúčovým aspektom v strave ľudí citlivých na histamín je podpora zdravej črevnej flóry. Je známe, že fermentované potraviny sú pre nich nevhodné, keďže tieto, spracované mikroorganizmami, môžu obsahovať vysoké množstvo histamínu, ktoré môže zhoršiť príznaky intolerancie a zintenzívniť nevoľnosť.

Ako podporujeme, chránime a obnovujeme náš mikrobióm pri histamínovej intolerancii?

Konzumácia vlákniny: Odporúča sa, aby zdravý jedinec spotreboval denne 30 – 40 gramov vlákniny. Toto odporúčanie je ešte dôležitejšie pre ľudí citlivých na histamín, ktorí by mali skonzumovať ešte viac vlákniny, pretože podporuje reprodukciu a prežitie prospešných baktérií v čreve.

Konzumácia probiotík a symbiotík: Sú dôležité pre zdravie črevnej flóry.

Konzumácia zeleniny a ovocia podľa histamínovej diéty: Tieto potraviny sú dôležité pre ich obsah prirodzenej vlákniny.

Osobám s citlivosťou na histamín môžu probiotiká spôsobiť vážne komplikácie. Ak sa snažíte zlepšiť zdravie svojej črevnej flóry, je dôležité vedieť, že zvýšenie diverzity druhov mikrobiómu a podpora prospešných kmeňov je niekedy nevyhnutná. Tieto kroky sú potrebné vzhľadom na faktory, ktoré mikrobióm poškodzujú a ovplyvňujú nás takmer každý deň.

Zdravý mikrobióm môže mať priamy pozitívny vplyv na nervový systém, imunitný systém, tráviace procesy, hormonálnu rovnováhu a dokonca aj hladinu cukru v krvi, ako aj inhibovať zápaly, potravinovú intoleranciu a poškodenia spôsobené presakovaním čriev a precitlivenostnými reakciami. Tieto reakcie môžeme jednoducho nazvať alergickými príznakmi, ktoré súvisia s rozkladom histamínu v tele a histamínovou rovnováhou.

Histamín môže spôsobiť závažné problémy. Na domácom i medzinárodnom trhu ponúka približne 90% výrobcov probiotiká, ktoré majú vlastnosti produkujúce histamín a tyramín. Tieto látky môžu zvýšiť hladinu histamínu v tele a výrazne zhoršiť kvalitu života pacientov. Je možné, že ani lekár, ani pacient nerozpoznajú pravú príčinu náhleho ochorenia, ktoré môže byť spôsobené nesprávne zvoleným probiotikom.

Histamín produkujúce baktérie, ktorým by sa mali vyhnúť ľudia s histamínovou intoleranciou, zahŕňajú

 • Lactobacillus casei,
 • Lactobacillus Bulgaricus,
 • Streptococcus thermophilus,
 • Lactobacillus delbrueckii
 • Lactobacillus helveticus.

Naopak, probiotiká, ktoré sú odporúčané pri histamínovej intolerancii, zahŕňajú:

 • Bifidobacterium infantis,
 • Lactobacillus gasseri,
 • Bifidobacterium breve,
 • Bifidobacterium bifidum 
 • Lactobacillus salivarius
 • Lactobacillus rhamnosus (najmä GG) môže pomôcť stabilizovať žírne bunky a znížiť citlivosť histamínových receptorov a tiež poskytnúť protizápalový účinok.
 • Bifidobacterium longum je probiotikum, ktoré degraduje histamín a môže pomôcť znížiť zápalovú reakciu po jedle a zabrániť alebo zlepšiť črevnú hyperpermeabilitu (takzvaný "syndróm netesného čreva").
 • Bifidobacterium lactis a Lactobacillus plantarum môžu pomôcť rozložiť histamín a tyramín, resp. biogénne amíny

Optimálne riešenie pre vaše zdravie: HistamineBalance Plus

HistamineBalance Plus je doplnok stravy, ktorý prichádza na maďarský trh ako inovatívny a potrebný produkt vďaka svojmu unikátnemu zloženiu. Obsahuje špecifické probiotické kmene, ktoré nielenže nevedú k produkcii histamínu, ale naopak podporujú jeho odbúravanie a degradáciu. Tým prispieva k udržaniu zdravej histamínovej rovnováhy v tele.

HistamineBalance Plus je vhodný pre širokú škálu ľudí, vrátane tých, ktorí trpia intoleranciou na histamín alebo citlivosťou na tyramín, či sú náchylní na migrenózne bolesti hlavy alebo intoleranciu laktózy. Naším výrobkom nezvýšite hladinu tyramínu v tele, a to vďaka obsahu piatich rôznych druhov kmeňov, ktoré tento produkt obsahuje.

HistamineBalance Plus je navyše obohatený o glukomanánovú vlákninu, čím sa stáva symbiotickým produktom. Každá kapsula obsahuje až 20 miliárd prospešných baktérií.

Naša formula bola vytvorená s využitím kmeňov FloraFit® od americkej spoločnosti DuPont. Tieto kmeňe sú patentované, klinicky testované a majú výnimočnú vlastnosť: dokážu zachovať svoj počet zárodkov až jeden rok pri izbovej teplote.

HistamineBalance Plus prichádza s dvojitou ochranou pre optimálne fungovanie baktérií vo vašom tele. Použité kmene sú odolné voči žalúdočnej kyseline a okrem toho sú chránené aj kapsulou odolnou voči žalúdočnej kyseline. Táto kapsula je navyše vegánska a zároveň chráni baktérie pred nepriaznivými podmienkami v žalúdku a črevách.

HistamineBalance Plus je priateľský k vašemu zdraviu a k životnému prostrediu.

 
 
Aktívne zložky CFU v 1 kapsule
Bifidobacterium longum subs. infantis (Bi-26) 6 miliárd
Bifidobacterium longum (Bl-05) 6 miliárd
Lactobacillus rhamnosus (GG) 4 miliardy
Bifidobacterium lactis (Bl-04) 4 miliardy
Bifidobacterium bifidum (Bb-06) 3 miliardy

CFU: množstvo živej jednotky tvoriacej kolónie (baktérie).

Zloženie HistamineBalance Plus: extrakt z koreňa konjacu (95 % glukomanánu), obal HPMC celulózovej kapsuly (odolný voči žalúdočnej kyseline), L. gasseri, B. longum, L. salivarius, B. lactis, B. bifidum

Balenie:  60 VEGAN kapsúl  (na celulózovej báze, bez farbív)

Odporúčaná denná dávka: 1 kapsula

Odporúčaná konzumácia: môže sa užívať ráno alebo večer nalačno, zapiť dostatočným množstvom tekutiny alebo s malým množstvom tekutiny počas jedla (neodporúča sa piť veľa tekutín počas jedla, pretože riedenie tráviacich enzýmov zhoršuje tráviaci proces)

Skladovanie: ak je to možné, malo by byť v chladničke a chránené pred vlhkosťou, aby sa zachovala životnosť baktérií

HistamineBalance Plus nie je liek! Prípravok nie je určený ako náhrada akejkoľvek lekárskej liečby! V prípade choroby sa určite poraďte s odborníkom! Pred konzumáciou produktu sa opýtajte na názor svojho lekára!

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.08 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.