Huminiqum kapsuly 120caps.

Kód: 016
Neohodnotené
24,90 € –23 %
Huminiqum tablety|Naturaprodukty.sk
24,90 € –23 % 18,95 €
Momentálne nedostupné

Výživový doplnok rastlinná želatínová kapsula s obsahom kyseliny humínovej, kyseliny fulvovej a mikroprvkov. Na zlepšenie imunity, na zotavenie sa z chorôb, na nahradenie minerálov a stopových prvkov, na prečistenie organizmu, na zlepšenie psychickej a fyzickej výkonnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

NÁVRHY NA POUŽITIE

 • Prípravok neobsahuje konzervačné látky.
 • Potrebnú dávku zapite dostatočným množstvom tekutiny.
 • Odporúča sa užívať 15-20 minút pred jedlom ráno a 15-20 minút po jedle večer.

  ODPORÚČANÉ DENNÉ DÁVKOVANIE

 • Na generálne čistenie: 1x2 ks
 • Na výmenu mikroprvkov: 2x2 ks
 • Na obnovenie acidobázickej rovnováhy: 1x2 ks
 • V prípade pocitu únavy alebo depresie: 1x2 ks
 • Fyzická záťaž, súťaž: 2x2 ks
 • Pri psychickom vyčerpaní: 2x2 ks
 • V požehnanom stave, pre dojčiace matky: 1x2 ks
 • Rekonvalescencia po chorobe: 2x2 ks
 • Pre deti: 1x1 ks

SKLADOVANIE

 • Po otvorení skladujte s uzavretým uzáverom vo vlastnej škatuľke.
 • Neskladujte v blízkosti magnetických a elektrických polí (počítač, TV, chladnička atď.)

 

Príroda nám poskytla všetky živiny, aby sme žili dlhý, zdravý a aktívny život. Všetky tieto pozemské statky si, žiaľ, nemôžeme naplno užívať, pretože naše potraviny sú pestované a spracované tak, že väčšinu z nich telo nedokáže využiť.

Od zavedenia intenzívneho pestovania plodín získavajú poľné rastliny z pôdy stále viac mikroelementov, no zároveň nie je ich zásobovanie. V dôsledku toho všetkého je možné vedecky dokázať, že hladina mikroelementov v obilninách a potravinách na báze obilnín neustále klesá. To isté platí pre produkty živočíšneho pôvodu.

Nedostatok mikroelementov sa v ľudskom tele objavuje aj na konci potravinového reťazca. S následkami sa stretávame každý deň, tzv kvôli nárastu a šíreniu civilizačných chorôb (alergie, stres, problémy s imunitným systémom, nádory, obezita, objavenie sa dovtedy neznámych chorôb a pod.) stojí za to citovať Dr. Linusa Paulinga, dvojnásobného nositeľa Nobelovej ceny chemik:

"...neexistuje choroba živého organizmu, ktorá by sa nedala pripísať nedostatku niektorých mikroelementov..."

Zároveň je dôležité pamätať na to, že naše telo ukladá mikroelementy a minerály, ktoré sa už dostali do tela vo forme solí, aby neutralizovali procesy okysľovania, takže sa nemôžu podieľať na životných procesoch.

Nedostatok stopových prvkov a minerálov v tele predovšetkým brzdí fungovanie enzýmov a vitamínov. Preto aj keď vitamíny konzumujeme márne, ak nie je prítomný príslušný mikroelement, zostanú neúčinné. Rozvoj analytických metód teraz umožnil merať prvky prítomné vo veľmi malých množstvách, čo dokazuje, že pre fungovanie zdravého živého organizmu je nevyhnutná nepretržitá prítomnosť viac ako 70 mikroprvkov a minerálov. Okrem množstva mikroelementov je veľmi dôležitý aj ich pomer. Narušenie prirodzenej rovnováhy napr. príjem iba jednej alebo niekoľkých mikroživín môže spôsobiť príznaky nedostatku.

Telo však nedokáže efektívne absorbovať žiadne minerály ani stopové prvky. Pre toto, un sú potrebné komplexy organických molekúl, ktoré prechádzajú cez črevnú a bunkovú stenu.

Najlepšie riešenie, ako vždy, vyvinula príroda vo forme prírodných humínových kyselín. Humínové kyseliny sú organické komplexotvorné molekuly, ktoré napomáhajú vstrebávaniu mikroelementov, stimulujú aj tvorbu energie a obranyschopnosť buniek a zohrávajú dôležitú úlohu aj pri detoxikácii organizmu.

Humínové kyseliny vznikajú pri rozkladných procesoch rastlinnej biomasy počas desiatok tisíc (miliónov) rokov (rastlina - rašelina - lignit - hnedé uhlie - čierne uhlie - diamant). Prírodné kyseliny humínové a fulvové obsahujú veľa minerálov samy o sebe a všetky vo vstrebateľnej, biologicky využiteľnej forme.

Z chemického hľadiska možno humínové kyseliny považovať na jednej strane za prírodné chinónové zlúčeniny a na druhej strane za prírodné polymérne molekuly, ktorých základným stavebným kameňom sú malomolekulové fulvové kyseliny. Časť z nich sa tak vstrebe do tela (antivírusový, energiu vytvárajúci katalyzátor, posilňujúci a detoxikačný účinok imunitného systému), zatiaľ čo druhá časť zostáva v črevnom trakte a stimuluje, reguluje črevnú flóru, udržiava živiny v stave, ktorý dokáže absorbuje a viaže a odstraňuje toxíny.

Liečivé účinky kyseliny humínovej a kyseliny fulvovej, ktoré sú už tisícročia známe ako „prírodné antivirotiká“ a „alternatívne antibiotiká“, objavila aj moderná veda.

Výživový doplnok HUMINIQUM obsahuje pre telo potrebné mikroelementy vo forme komplexov humínových a fulvových kyselín v prirodzenom pomere. Aktívna zložka prípravku je extrahovaná z maďarských prírodných minerálov, ktoré sú vo svete jedinečné.

Komplexné zlúčeniny kyseliny humínovej a kyseliny fulvovej tvorené s mikroelementmi poskytujú prirodzené riešenie fyzických, duševných a duchovných skúšok ľudí, ktorí chcú čeliť výzvam technickej civilizácie.

V medzinárodnej literatúre boli doteraz v súvislosti s humínovými kyselinami preukázané nasledujúce dôležitejšie fyziologické účinky

ANTIOXIDANT, ANTI-RADIKÁLNY

S mimoriadnou účinnosťou viaže v organizme produkované voľné radikály, ktoré sú zdrojom mnohých chorôb.

ZVÝŠTE AKTIVITU ENZÝMOV

Enzýmy a vitamíny sú zdrojom vitality. Premieňajú absorbovanú potravu na energiu a biochemické stavebné materiály. Humínové kyseliny zvyšujú aktivitu enzýmov. Ak k vitamínom a enzýmom pridáte kyselinu fulvovú, zvyšuje sa ich biologická účinnosť.

 

ANTIVÍROVÝ ÚČINOK

Antivírusový účinok humínových kyselín je v humánnej medicíne známy už dlho ako kyselina humínová je možno jedným z najsilnejších prírodných antivírusových činidiel. 

ZVYŠUJE PRIESTUPNOSŤ BUNKOVEJ MEMBRÁNY

Prijíma anorganické minerály cez bunkovú membránu.

ORGANICKÝ FORMULÁTOR

Anorganické minerály a mikroelementy sa premieňajú na „organické“ zlúčeniny a zavádzajú sa do buniek. Fyziologicky dôležité minerály sú v prírode viazané jedinečným spôsobom, v ľahko vymeniteľnej forme, pričom toxické ťažké kovy tvoria nerozpustnú väzbu a sú z tela vylučované. Čítať viac ť

OPTIMALIZUJE VSTREBÁVANIE MATERIÁLOV

Zabezpečuje optimálne vstrebávanie minerálov organizmom tým, že bráni vstrebávaniu látok v nadbytku, pričom podporuje vstrebávanie látok prítomných v menšom množstve.

VIAŽE TOXÍNY

Vďaka svojej fyzikálnej a chemickej štruktúre môžu humínové kyseliny interagovať s takmer všetkými zlúčeninami. Toxické látky, ktoré vstupujú do tela, sa neutralizujú a vylučujú. Podľa najnovších výsledkov amerického výskumu je v krvi priemerného človeka 170 cudzorodých látok.

OBNOVUJE ACIDO-BÁZICKÚ ROVNOVÁHU TELA

„Moderné“ stravovacie návyky spôsobujú prekyslenie organizmu. Prekyslenie organizmu je príčinou mnohých ochorení (napr. celulitída, reuma, astma, obezita, osteoporóza, vypadávanie vlasov, parazity, plesne). Naše telo sa týmto procesom bráni neutralizáciou kyselín minerálmi a ukladaním vzniknutých solí. Takže tento proces tiež znižuje hladinu stopových prvkov, ktoré môže telo využiť.

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.07 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.