Ibištek - bylinný čaj 150 g
Kód: HIL887Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Ako nám môže ibištekový čaj pomôcť?
Pripravte sa! Zdravotných ťažkosti, pri terapii ktorých sa ibištek osvedčil, nie je málo! Nie je ani jednoduché zapamätať si ich všetky naraz. Tu sú tie najdôležitejšie z nich:
- Podporuje imunitu
- Udržuje zdravé cievy a srdce
- Používa sa pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení
- Dodáva energiu, povzbudzuje telo a myseľ
- Má antidepresívne účinky
- Prečisťuje cievy
- Pomáha pri ochorení pečene
- Zmierňuje menštruačné bolesti
- Prospieva ženám v menopauze
- Znižuje hladinu cholesterolu v krvi
- Využíva sa pri bolestiach hrdla
- Pôsobí diureticky, má močopudné účinky, čím odvodňuje telo
Širokospektrálny účinok:
Neveríte? Takýto širokospektrálny účinok vám môže pripomínať medecíny a všelieky rôznych šarlatánov. Avšak tento bohatý zoznam účinkov nie je výmyslom, je výsledkom sily prírody, vedeckých štúdií a im predchádzajúcich bylinkárskych skúsenosti.
-
Bylinkový zemepis
Ibištek je rastlina pochádzajúca zo severnej Afriky a juhovýchodnej Ázie. Jej prirodzeným domovom sú tropické a subtropické pásma. Dnes už však nie je ničím výnimočným zazrieť ibištek v slovenských záhradách alebo aj interieroch. Ibištek láka veľkosťou a farebnosťou svojich kvetov. čím sa pre mnohých stáva vhodnou okrasou ich domácich vonkajších alebo vnútorných priestorov.
Ibištek má viac ako 200 druhov, známe sú ibištek čínsky zvaný tiež ako čínska ruža, ibištek sýrsky, no na medicínske účely sa používa predovšetkým ibištek sudánsky, známy tiež ako ibištek krvavý (hibiscus sabdariffa). Liečivé účinky má aj ibištek jedlý, zvaný tiež okra, ktorého plod je typickou zeleninou tureckej a indickej kuchyne.
Vo svete sa môžeme stretnúť s rôznymi názvami či už ibišteka alebo nápoja, ktorý sa z neho pripravuje. V Karibiku je ibištekový čaj známy ako Aqua di Jamaica, v anglicky hovoriacom svete nájdeme pre ibištekový kvet názvy ako sorrel či roselle. V Taliansku sa pre ibištekový čaj zažil názov Karkade.
Inou zaujímavosťou na ibišteku je, že jeho fytoterapeutické použitie sa v rozličných krajinách líši. Na Slovensku ibištekový čaj našiel svoje uplatnenie pri zmierňovaní ochorení horných dýchacích ciest, k zmierneniu tráviacich ťažkostí, ale tiež k riešeniu problémov so zápchou. Neznáma nie je ani aktívna podpora správneho fungovania obehového systému.
V Egypte, ktorý možno považovať za akýsi domov ibištekového čaju, sa po dlhé stáročia používa ibištekový čaj ako prostriedok zníženia telesnej teploty, prevencie a eliminácie srdcových a nervových porúch.
V južnejších častiach Afriky sa jeho terapeutické kvality presmerovali na zdravotné problémy, používal sa a používa pri zápche, ochoreniach pečene či proti chrípke. Aj pri tak závažnom ochorení, akým rakovina nepochybne je, sa verí a predpokladá priaznivý dopad pravidelného pitia ibištekového čaju pri jej terapii.
V Iráne sa po stáročia ibištekový čaj používa ako najspoľahlivejší prostriedok zníženia vysokého krvného tlaku.
Mnohé z toho, čo sa v týchto krajinách považovalo za priaznivé účinky ibišteka, bolo v nedávnej dobe vedeckými štúdiami potvrdené
Na čo je ibištekový čaj dobrý?
Poďme pekne po poriadku:
- Znižuje vysoký krvný tlak
- Znižuje hladinu cholesterolu v krvi
- Antokyaníny prítomné v ibišteku majú protirakovinové účinky
- Priaznivo pôsobí pri snahe o redukciu nadváhy (je súčasťou obsahu mnohých prípravkov určených na chudnutie)
- Podporuje imunitný systém
- Pôsobí antidepresívne, pomáha zmierňovať stavy úzkosti, smútku
- Slúži ako prevencia a zmiernenie kardiovaskulárnych ochorení
- Má diuretické účinky, odvodňuje organizmus
Možno vás to prekvapí, no ibištek je prítomný v mnohých ovocných čajoch. Je tou zložkou, ktorá týmto čajom dodáva ich červenkastú farbu. Ibištekový čaj je špecificky kyslý, pre svoju mierne sladkú a zároveň kyslastú chuť pripomína brusnice.. Je vytvorený zo sušených kvetov, listov a kalichov, z ktorých sa po odkvitnutí vytvoria tobolky obsahujúce semená tejto rastliny.
Ibištekový čaj je nízkokalorický a neobsahuje kofein.
V Latinskej Amerike sa do ibištekového čaju pridávajú prírodné dochucovadla, akými sú klinčeky, škorica a zázvor. Ibištek je možné kombinovať s medovkou, čím získate príjemný, chutný nápoj, ktorý vám pomôže pri problémoch so spánkom.
Príprava:
Na 2 dcl vriacej vody použite 1 lyžičku čaju a nechajte 10 minút lúhovať. Pre optimálny účinok je potrebné piť čaj trikrát denne.
HillVital tip
Paletu rôznych bylinkových čajov HillVital sa usilujeme neustále rozširovať. Už dnes je počet čajových zmesí, ktoré majú zákazníci na výber dostatočne zaujímavý. Zákazníkmi overené sú účinky našich bylinkových čajov, ako sú napr. Čaj Go, Čaj Soft, Čaj Press a pod.
Doplnok liečby:
Každý z nich bol vytvorený za terapeutickým účelom zmiernenia či prevencie rôznych druhov zdravotných problémov. Či už ide o rôzne kožné neduhy alebo bolesti pohybového aparátu, predstavujú tieto čaje vysoko účinný a užitočný doplnok liečby. Zatiaľčo uvedené čaje sú zmesou liečivých bylín, Ibištekový čaj aj Čaj z kôry vŕby bielej predstavujú jednozložkové čaje. Niet v nich okrem byliniek uvedených v názve pridané nič viac. Sme presvedčení, že pravidelne pitie týchto čajov vám prinesie žiadúce blahodárne výsledky.
Zloženie
Kvet Ibišteka - podpora obranyschopnosti a funkcie obličiek, protizápalové účinky.
Upozornenie
Ibištekový čaj sa neodporúča ľuďom trpiacim nízkym krvným tlakom. Rovnako nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladovanie: skladovať na suchom a chladnom mieste chránenom pred svetlom.
Výrobca
Miroslaw Angielczyk "DARY NATURY"
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.