Nosový sprej s morskou soľou a propolisom 20ml

Kód: 956523
Neohodnotené
Značka: SPECCHIASOL
7,95 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Natur Tanya ® S. Morská soľ a propolisový nosový sprej - EPID ® patentovo chránený, kompletný obsah propolisu

Detailné informácie

Podrobný popis

EPID ® nosový sprej

 • Podporuje dýchanie
 • Čistí nosové priechody
 • Priaznivé pre sliznice

Lekárska pomôcka

EPID® nosový sprej je zdravotnícka pomôcka, ktorej zloženie bolo vyvinuté na uľahčenie dýchania a uvoľnenie nosových ciest v prípade prechladnutia a/alebo alergií. Prípravok neobsahuje vazokonstrikčné ani slizničné vysušujúce zlúčeniny a nespôsobuje závislosť. Preto sa môže používať niekoľkokrát denne.

 • znižuje výtok z nosa a čistí : izotonický roztok vymýva nosnú dutinu.
 • čistí nosovú dutinu a poskytuje príjemný pocit  vďaka esenciálnym olejom ako eukalyptus, mäta pieporná a borovica.
 • chráni sliznicu pred podráždením : živica a filmotvorné zlúčeniny, ako je propolisový glycerínový extrakt, extrakt z aloe, myrha a éterické oleje vytvárajú filmovú vrstvu (mikrogél), ktorá udržuje sliznicu vlhkú a redukuje sekréty, čím chráni pred podráždením a zabraňuje kolonizácia mikróbov a dráždivých látok.

Zloženie:  voda, EPID® propolisový glycerínový extrakt, myrha (Myrrhis odorata Scop), živicový glycerínový extrakt, glycerínový extrakt z listov slezu (Malva sylvestris), suchý extrakt z kvetov harmančeka (Matricaria chamomilla), gél z listov aloe (Aloe vera Burm. F.) , morská soľ (chlorid sodný), sorban draselný, xantánová guma, silice eukalyptus (Eucalyptus globulus Labill.), kyselina citrónová, silice mäty (Mentha x piperita), silice borovice (Pinus sylvestris).

Uľahčuje odstraňovanie hlienov, pomáha vyčistiť upchatý nos a regeneruje sliznicu nosa. Dá sa bezpečne používať aj pri dlhodobom používaní! Ľahko odstraňuje škodliviny, ktoré sa držia vo vnútri nosa, ako sú sadze a peľové častice, a chráni pred patogénmi, čím jednoduchým spôsobom predchádza rôznym zápalovým a alergickým ochoreniam dýchacích ciest.

Dávka, spôsob a čas užívania

Skontrolujte, či dávkovač dokonale zapadá do fľaše. Pred použitím dobre pretrepte. Pred použitím odstráňte ochranný kryt z dávkovacej hlavy. Pomocou špeciálneho dávkovača fúknite raz alebo dvakrát do každej nosovej dierky. V prípade potreby to môžete opakovať až 4-5 krát počas dňa, kým príznaky neustúpia. Aby sa produkt rovnomerne rozložil, odporúča sa jemne trieť nos zvonku pohybmi nahor pozdĺž jeho dĺžky. Po každom použití umyte dávkovaciu hlavu vo vlažnej vode, utrite dosucha a nasaďte ochranný kryt.

Kontraindikácie

Výrobok nepoužívajte, ak ste citlivý alebo alergický na jednu alebo viac jeho zložiek. Nepodávajte deťom mladším ako päť rokov, ak sú náchylné na kŕče alebo kŕče hlasiviek.

Vedľajšie účinky

Epid nosový sprej je vo všeobecnosti dobre tolerovaný. Produkt zvyčajne nespôsobuje vedľajšie účinky.

Ak ste užili viac ako predpísanú dávku a iné chyby

Nie sú známe žiadne prípady predávkovania prípravkom, ak sa používa podľa pokynov.

Varovania

 • Prípravok je možné použiť iba v nosovej dutine. Produkt používajte podľa návodu.
 • Pred použitím skontrolujte, či dávkovač správne sedí vo fľaši.
 • V tehotenstve, pri dojčení, alebo ak ho chcete podávať deťom do troch rokov, prípadne používate iné lokálne pôsobiace prípravky v nosovej dutine, je potrebné užívanie konzultovať s lekárom.
 • Výrobok nepoužívajte, ak ste precitlivený alebo alergický na jednu alebo viac jeho zložiek.
 • Dlhodobé používanie lokálnych prípravkov môže viesť k citlivosti: ak sa prejaví citlivosť alebo podráždenie, prestaňte produkt používať a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom
 • Prípravok nepoužívajte pri poškodenej sliznici, po operácii alebo pri akomkoľvek úraze
 • Výrobok nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.
 • Výrobok nepoužívajte, ak je obal poškodený alebo nie je úplne neporušený pred prvým použitím

Pokyny a rady na skladovanie produktov

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred svetlom. Výrobok nepoužívajte po dátume exspirácie. Výrobok nepoužívajte, ak je obal otvorený alebo poškodený. Dátum spotreby nájdete na škatuľke a fľaši produktu.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Po použití ním neznečisťujte životné prostredie!

Obsah

 • Čistý objem: 20 ml
 • Sklenená nádoba s rozprašovacou hlavou

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.07 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.