SANG JU YIN WAN -003- KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA 200guličiek - náhle vzniknutý kašeľ pri chrípke, zápal nosohltanu

Kód: W500039
Neohodnotené
10,20 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Náhle vzniknutý kašeľ pri chrípke, zápal nosohltanu. Zápaly spojiviek s pálením alebo svrbením očí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie:
- akútna infekcia s kašľom
- zápaly spojiviek
- detské virózy

Infekčné ochorenie je v čínskej medicíne pripodobňované napadnutiu organizmu vonkajšou škodlivinou, ktorá do neho preniká nosom a ústami. Táto škodlivina sa najčastejšie a najviac usadzuje práve v týchto vstupných bránach organizmu – v nosovej dutine, nosohltane, oblasti mandlí, či zostupuje dole k hrtanu a priedušnici. Tu sa prejavuje celkovými príznakmi – teplotou, pocitom slabosti, potením, kašľom, zahlienením slizníc a zápalom. Hoci sa zmes používa pre akýkoľvek vek, zostavená bola pôvodne na liečbu detských infekcií. Vo svojom účinku je veľmi mierna a jemne pôsobiaca. Druhou doménou zmesi sú náhle vzniknuté zápaly spojiviek, prejavujúce sa začervenaním očí, pálením, slzením a ranným zalepením očí.

Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienení dýchacích ciest dôrazne odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky! Tradične sa zmes podávala s riedkou ryžovou kašou, varenou niekoľko hodín, ktorá zaistila okamžité živiny, potrebné na regeneráciu síl po chorobe. Pri dráždivom kašli bez vykašliavania možno kombinovať s MIŠPUĽNÍKOVÝM SIRUPOM (300). Pri silnejších očných zápaloch podávať spolu s OČNOU MASŤOU ÔSMYCH POKLADOV (364).

Bylinná zmes je zložená z ôsmich bylín, z ktorých väčšina pôsobí na stimuláciu imunity a súčasne pomáha postihnutej sliznici dýchacích ciest, kde vylepšuje zápalové zmeny. Znižovanie teploty je veľmi mierne. K tejto skupine patria listy moruše, kvet chryzantémy, koreň balónovníka či plod zlatovky previsnutej. Stonka tŕstia všeobecného napomáha obnoveniu sekrécie v postihnutých oblastiach sliznice, čím zaisťuje obnovenie prirodzenej mikroflóry a predchádza komplikáciám (kvasinky, vyprahnutosť v ústach, afty). Sladké drievko upravuje trávenie ako nutný predpoklad správnej rekonvalescencie po chorobe. Morušové listy, chryzantéma aj mäta sú tiež prospešné pri očných zápaloch. Patrí k najčastejšie predpisovaným bylinám pri týchto ťažkostiach.

Pri dráždivom kašli bez vykašliavania možno kombinovať s 300 - MIŠPULNÍKOVÝM SIRUPOM. Pri odznení akútnych príznakov, ale pri pretrvávajúcej hustej nádche nahradiť zmesou 007 - VYVANUTIE DRAČIE JASKYNE. Pri vysokej teplote a kašli kombinovať s produktom 002 - CHLAD RANNEJ HMLY. Pri silnejších očných zápaloch podávať spolu s krémom 364 - OČNÝ KRÉM ÔSMYCH POKLADOV. Pri opakujúcich sa zápaloch po odstránení akútnych prejavov podávame zmesi na zlepšenie imunity, ktorých prehľad nájdete v popise zmesi 002 - CHLAD RANNEJ HMLY.

Zloženie

3,15g - SANG YE - Moruša biela, list (Folium mori)
2,33g - JU HUA - Chryzantéma morušolistá, kvet (Flos chrysanthemi morifolii)
2,33g - JIE GENG - Balónovník veľkokvetý, koreň (Radix platycodi)
2,33g - LU GEN - Trsť obyčajná, podzemok (Rhizoma phragmitis)
2,33g - LIAN QIAO (QING) - Zlatovka previsnutá, plod (Fructus forsythiae)
1,64g - BO HE - Mäta roľná, vňať (Herba menthae)
1,64g - XING REN - Marhuľa obyčajná, semeno (Semen armeniacae)
0,76g - GAN CAO (SHENG) - Sladkovka hladkoplodá, koreň (Radix glycyrrhizae)

Dávkovanie

3x denne 8 guľôčok pre mierny priebeh. Pri akútnych stavoch sa obvykle zvyšuje až na dávku 4 x denne 20 guľôčok, podávaných po jednej až troch hodinách. K ústupu ťažkostí dochádza do dvoch dní. Pozor na štekavý kašeľ u detí, kedy pri neustupovaní kašľa vyhľadajte lekára.


Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

200 guľôčok/ 33g

TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.