B9 vitamín - kyselina listová (100 kapsúl)

Kód: HIL2779
Neohodnotené
Značka: HillVital
13,90 €
Vypredané

Vitamín B9 - nepostrádateľný doplnok výživy pre ženy i mužov. Pozitívne vplýva na našu imunitu, podporuje vysoký mentálny výkon, podporuje plodnosť a dáva základ novému ľudskému životu. Kyselina listová od Hillvital vyniká tým, že je:

  • Bez É-čok, lepku a bez laktózy
  • Skvelá voľba pre tehotné ženy, ľudí vystavených stresu, srdciarov
  • Až 800 mcg kyseliny listovej v jednej kapsule.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo robí kyselina listová v tele? 

Spomedzi všetkých vitamínov preberá vitamín B9 alebo inak kyselina listová podstatnú úlohu pri tvorbe nových buniek, krvotvorbe a pri obrane pred zmenami DNA. Prečo je tak dôležitá? Kyselina listová sa podpisuje pod celkovú silu zdravia.

  • Pomáha zachovať zdravie kostí znížením hladiny homocysteínu  
    (týka sa najmä žien v prechode, ktoré sú ohrozené osteoporózou)
  • Udržuje zdravý psychický stav (odolnosť voči stresu)
  • Podporuje vysoký mentálny výkon (pamäť, koncentrácia)
  • Pozitívne vplýva na srdce, cievy a krvný obeh
  • Podporuje zdravý stav pleti a vlasov

Odporúčame: Kyselina listová môže chýbať najmä ľuďom s chorobami srdca, ciev, tehotným ženám, ale aj fajčiarom, osobám vystaveným stresu a tým, čo pijú často silnú kávu.

Kyselina listová a tehotenstvo

Kyselina listová je dôležitá už pred tehotenstvom a počas tehotenstva môže byť jej užívanie kľúčové. Vplýva na plodnosť a rovnako môže znížiť riziko potratu. Počas tehotenstva má svoje nezastupiteľné miesto pri tvorbe nových buniek, súvisí aj s rastom zárodočných tkanív a vplýva na nervový systém. Nemenej dôležitý je vplyv kyseliny listovej na vývoj mozgu. 

Nedostatočný prísun vitamínu B9 môže mať za následok nízku pôrodnú hmotnosť bábätka. Má zásadný vplyv na rast plodu nielen počas tehotenstva, ale aj neskôr. Podporuje totiž aj tvorbu materského mlieka, čo je kľúčový zdroj živín pre ďalší vývoj. 

Keď vitamín B9 - kyselina listová chýba…

Kyselina listová je vitamín rozpustný vo vode. Keďže sa v tele neukladá do zásoby je nevyhnutný jej denný príjem. Jeho nedostatok môžete spozorovať na sebe jednoducho.

Začne vás prepadávať slabosť, roztržitosť, únava alebo podráždenosť. Môžu pribudnúť problémy s tráviacim systémom. Závažnejší nedostatok môže ovplyvňovať bunky DNA. Zmeny DNA zasa môžu spôsobiť vznik rakoviny.

HILLVITAL TIP

Tehotným ženám môže poslúžiť aj Varikoflex balzam, ktorý pomôže pri problémoch s opuchom nôh. Varikoflex balzam je úplne bezpečný produkt bez umelých farbív a vôní.

Zamerajte svoju pozornosť aj na 100% šťavu z aŕonie, ktorá udržiava a podporuje správnu funkciu srdca a celého cievneho systému.

Zloženie: Vitamín B9 

Objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza v kapsule vyrobenej zo želatíny a vody 

Výživové hodnoty: v 1 kapsule %RVH*

Kyselina listová             800,00 mcg 400,00%

*Referenčná výživová hodnota

Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom tmavom a chladnom mieste!

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ak užívate lieky na riedenie krvi, užívanie kyseliny listovej konzultujte so svojím lekárom.Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Hmotnosť: 32 g.

 

Výrobca

Natural s.r.o.

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.13 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.