Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Ako sa vyrábajú kvetinové vody? 

Tradičná výroba a používanie kvetinových vôd siaha ďaleko do minulosti. Hydroláty sa vyrábali z byliniek a kvetov pestovaných vo vlastných záhradkách a ich použitie bolo rozmanité - na dodanie chuti a arómy pri varení, ako toaletná voda pre osobnú hygienu, alebo aj ako liek. 

Mnohé kvetinové vody, napr. ružové vody sa vyrábajú prevažne z destilovanej vody, avšak bio ružová voda Alteya je vyrábaná z termálnej vody, ktorá jej poskytuje ďalšie účinky a v podstate ich umocňuje. Alteya ružová voda dokonca patrí k najkvalitnejším ružovým vodám s najvyššou koncentráciou ružového oleja obsiahnutého v termálnej vode. Táto ružová voda disponuje viacerými certifikátmi, ktoré potvrdzujú jej čistotu a účinky. V dôsledku toho je potrebné s ňou zaobchádzať tak, aby si udržala svoju kvalitu a účinky čo najdlhšie.

Pri výrobe kvetinových vôd a ich následnom skladovaní je veľmi dôležitá čistota. Obnáša to starostlivú sterilizáciu tak použitých nástrojov, ako aj nádob, rozprašovačov a pod. Na držanie a uskladnenie je vhodná konštantná teplota cca. do 16-17 stupňov a tmavé sklené fľaše, nakoľko pri vystavení svetlu strácajú hydroláty na kvalite. Ideálne je tmavé, ale priehľadné sklo, ktoré chráni obsah pred svetlom, no zároveň umožňuje sledovať množstvo vo fľaštičke.

Z čoho sa vyrábajú?

Na výrobu ružovej vody sa používajú rôzne druhy ruží. Avšak najžiadanejšou ružou, ktorá sa na výrobu tejto vody používa, je damascénska ruža – teda bulharská ruža. Tá disponuje antibakteriálnymi, antimikrobiálnymi a protizápalovými vlastnosťami, ktoré slúžia na upokojenie pokožky, na zmiernenie jej podráždenia i redukciu jemných línii na tvári.

Vedeli ste o tom, že? ... V Bulharsku je region v súčasnosti označovaný ako Údolie ruží a momentálne patrí k najväčším vývozcom ružovej pleťovej vody i ružového oleja.

Po akej kvetinovej vode siahnuť?

Keďže kvetinové vody sú tvorené z väčšiny vodou, rozhodujú o ich vlastnostiach práve látky uvoľnené pri destilácií z danej rastliny. To však znamená, že ak na danú rastlinu, z ktorej pochádza hydrolát máte alergiu, siahnite po inom druhu kvetinovej vody. Stačí si len vybrať tú pravú bylinku, vhodnú pre váš typ pleti a skrášľujúca zábava môže začať!

Na aké účely môžeme kvetinové vody využiť?

Možnosti použitia kvetinových vôd sú naozaj rozmanité - od malého občerstvenia pleti v priebehu dňa, či po holení, cez ďalšie kozmetické aplikácie, až po varenie.

Nech sa páči, inšpirujte sa našimi nasledujúcimi tipmi:

 

1. Ako jemná, čisto prírodná čistiaca pleťová voda,

2. Ako pleťové tonikum, špeciálne vhodné po čistení, či odličovaní,

3. Ako sprej na osvieženie pokožky tváre a/alebo zafixovanie make-upu,

4. Ako sprej na osvieženie pokožky tela, či jemný parfém (toaletná voda),

5. Ako sprej na aromatizáciu miestnosti, oblečenia, posteľnej bielizne, prestierania...,

6. Na prevoňanie účesu + celkovo pri starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku,

7. Na rozrobenie suchej pleťovej masky (namiesto vody).

 

Po akých kvetinových vodách siahnuť?

Na našom e-shope nájdete hneď niekoľko prírodných kvetinových vôd, ktoré sú bohaté na účinné látky a dokonalo zapadnú do vašej každodennej rutiny a zároveň sa perfektne postarajú o vašu pleť. Pri ich výrobe sa spája tradícia s poznatkami súčasnej vedy, preto všetky naše produkty vynikajú nielen nádhernou vôňou ruží, ale najmä kvalitným zložením a veľmi pozitívnymi účinkami na pleť. Tmavý sklený obal ich chráni pred znehodnotením, preto si zachovávajú vysokú kvalitu počas celej doby použitia. 

1. Ružová voda Alteya Bio sprej v skle

Jemná, 100% organická ružová voda z lístkov ruží, pestovaných na rodinnej farme v srdci bulharského ružového údolia, je jednou z najobľúbenejších kvetinových vôní. Ružová voda je známa tým, že dodá vašej pokožke veľkú dávku osvieženia, čím podporuje jej rovnováhu vlhkosti, vyhladzuje vzhľad jemných línií a vrások pre jasnejší vzhľad. Môže sa použiť aj na výživu a zvlhčenie vlasov a zabránenie krepovateniu.

Náš tip: Trochu ružovej vody môžete v dlani zmiešať s obľúbeným pleťovým krémom pre extra osvieženie.

2. Levanduľová voda Alteya Bio sprej v skle

100% čistá parou destilovaná voda vyrobená z čerstvých a organických kvetov levandule má čistiaci, antiseptický a upokojujúci účinok, preto je vhodná najmä pre citlivú pleť. Vďaka svojim vlastnostiam vyvažuje a harmonizuje začervenanú a podráždenú pokožku, a okrem iného môžete jej príjemnú arómu využiť na aromaterapiu proti nespavosti, či na zmiernenie stresu.

3. Medovka voda Alteya Bio sprej v skle

Táto vysokokvalitná jemná kvetinová voda z medovky, má osviežujúce, tonizačné a protizápalové vlastnosti, revitalizuje pleť a prispieva k vyrovnanej tvorbe mazu. Je vhodná pre všetky typy pleti - špeciálne unavenú, podráždenú a mastnú. Jej účinky oceníme ráno po ťažkej noci, keď prebudí našu pleť a upokojí našu myseľ.

Náš tip na záver: Kvetinové vody skladujte v chladničke, aby ste predĺžili ich životnosť, krásnu vôňu a blahodarné účinky :)

 

 

Zdroj: https://www.bioruza.sk/a/ako-sa-vyrabaju-kvetinove-vody

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.