Zdravá domáca biela dia čokoláda bez laktózy

biela čokoláda

Čokoláda láka mnohých z nás doprať si pocit rozkoše a na chvíľu sa odreagovať prostredníctvom jej sladkej chuti. Avšak ako vie zmysly potešiť, tak vie aj ublížiť práve nášmu telu v podobe cukru, aróm, modifikovaných prísad a lacných náhrad, ktoré mu teda neprospievajú. Hlavne táto doba núti výrobcov hľadať alternatívy vo výrobe a mnohí títo výrobcovia nahradzujú poctivé potraviny lacnými. Najlacnejšie biele čokolády na trhu sú zložené prevažne z cukru a mlieka (aj sušeného), doplnené o ďalšie pomaly neidentifikovateľné prísady, extrakty, arómy a pod.

Tu je na mieste zamyslieť sa nad kvalitou a povedať si, či je potrebné omámiť sa chuťou bieleho cukru s prísadami, alebo dopriať si skvelú chuť domácej čokolády, ktorá okrem chuti prinesie pôžitok aj nášmu telu. Kvalitné a pritom dostupné suroviny si viete doma iba namiešať a máte hotovú delikatesu vhodnú aj pre diabetikov!!

Poďme si predstaviť domácu zdravú dia bielu čokoládu bez laktózy.. :)

Na výrobu potrebujeme:

170g kakaového masla

1 šálka sušeného kokosového mlieka

1/3 šálky práškového erythritolu

1 lyžica mletej vanilky

štipka ružovej himalájskej soli

tipy na zlepšenie:

Návod:

Roztopte kakaové maslo v hrnci najlepšie vo vodnom kúpeli, nie na priamom ohni. Ak je maslo roztopené, dajte ho bokom a pridajte sušený prášok z kokosového mlieka a práškový erythritol. Ak máte v sušenom mlieku hrudky, na pár sekúnd ho dajte do mixéra alebo mlynčeka. Pridajte aj vanilku a soľ. Mixérom celú hmotu vymixujte do jednoliatej hmoty, aby sa všetky ingrediencie spojili.

Ešte teplú čokoládu vylejte do formy alebo ho hocičoho, do čoho sa vojde a dajte do chladničky.

Z takto pripravenej čokolády skladovanej pri izbovej teplote si viete ujedať po dobu až troch mesiacov :)

Dobrú chuť! 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.