MÄTOVÝ OLEJ v kapsuliach 60caps.

Kód: 014014
Neohodnotené
Značka: GAL
13,95 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.5.2024

60 kapsúl doplnku stravy odolných voči žalúdočným šťavám


Mätový olej podporuje normálnu funkciu čriev a trávenie a môže tiež zohrávať úlohu pri udržiavaní počtu baktérií v tenkom čreve pod kontrolou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Z hľadiska zdravia je rozhodujúca najmä rovnováha črevnej flóry, no bohužiaľ obnovenie rovnováhy je veľmi náročná úloha. Samotné užívanie probiotík a prebiotík nestačí a môže byť v prvom rade zbytočné. Väčšina výskumov používa probiotiká len pri extrémne vysokom počte zárodkov (10 11  a 2 x 10 12 denne, t. j. medzi 100 miliardami a 2 000 miliardami) ju považovali za efektívnu. Požitie takého množstva je takmer nemožné. Hoci sú dostupné prebiotiká (inulín a fruktooligosacharidy), ktoré môžu pomôcť obnoviť rovnováhu bakteriálnej flóry hrubého čreva aj bez probiotík, problémom často nie je (alebo nielen) flóra hrubého čreva. Tenké črevo má ideálne veľmi nízky počet baktérií v porovnaní s hrubým črevom. V angličtine je SIBO (Small Intestinal Bacterial Overgrowth) stav, keď sa v tenkom čreve premnožia črevné baktérie. Jeho hlavné príznaky sú: nadúvanie, reflux, pálenie záhy a rosacea.

Žiaľ, prebiotiká len zhoršujú SIBO, pretože poskytujú živnú pôdu pre už premnožené baktérie, čím sa problém ďalej zväčšuje. Podľa mnohých odborníkov je SIBO najčastejšou nerovnováhou črevnej flóry a na reguláciu črevnej flóry odporúčajú úplné vynechanie prebiotík. V nedávnej štúdii úplné vylúčenie prebiotík (a ich potravinových zdrojov) výrazne zlepšilo stav detí s IBS.

Je dokázané, že mätový olej dokáže znížiť počet premnožených črevných baktérií v tenkom čreve, ak sa do tenkého čreva dostane dostatočné množstvo. Pri hladkom prehĺtaní sa do tenkého čreva dostane len malé množstvo a navyše vytvára nepríjemný, žieravý pocit. Dokonca aj keď sa prehltne v obyčajnej alebo mäkkej želatínovej kapsule, rýchlo sa rozpúšťa v žalúdku a vytvára mentolový pocit, ktorý v žalúdku trvá hodiny a grganie do pažeráka, čo je veľmi nepríjemné, najmä preto, že sa musí užívať pred jedlom a mentolová príchuť sa hodí k máloktorému jedlu... Aby sme sa vyhli tejto nepríjemnosti a aby všetok mätový olej efektívne dosiahol svoj cieľ, vložili sme ho do špeciálnej kapsuly rastlinného pôvodu, ktorá je odolná voči žalúdočným šťavám a len sa rozpúšťa v tenkom čreve. 100 mg na kapsulu.

V našom produkte je mätový olej obsiahnutý v kapsule, ktorá je odolná voči žalúdočnej šťave a rozpúšťa sa až v tenkom čreve, čo preukázateľne zvyšuje jeho účinok a v neposlednom rade výrazne znižuje chladivý mentolový pocit v žalúdku. a pažerák spôsobený regurgitáciou mentolu.
Odporúčame užívať 1 kapsulu denne nalačno, 30-60 minút pred jedlom.
Neprekračujte odporúčané denné množstvo! Výživový doplnok nenahrádza vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí!

Zloženie: mikrokryštalická celulóza, HPMC (kapsula), mätový olej, tapiokový maltodextrín

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.07 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.