Planet Ayurveda AMALAKI RASAYAN 60 kapsúl - prírodný vitamín C, najbohatší zdroj

Kód: 600007
Neohodnotené
19,60 € 16,33 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.7.2024
Možnosti doručenia

Jeden z najbohatších prírodných zdrojov vitamínu C. Okrem toho pozitívne vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a obsahuje mnohé antioxidanty, ktoré napomáhajú v boji s voľnými radikálmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Amalaki Rasayan kapsuly obsahujú extrakt z plodov rastliny Amla (Emblica officinalis) v pomere 4:1 (zo 4 surového prášku sa pripraví 1 kg extraktu). Kapsuly plnené extraktom poskytujú hneď niekoľko výhod oproti kapsuliam plneným surovým bylinným práškom.

Jedná sa o top produkt. Kapsuly Amalaki Rasayan Planet Ayurveda sú čisto prírodné, obsahujú 100 % rastlinný extrakt. Neobsahujú žiadne ďalšie plnivá, aditíva ani chemické látky. Použité kapsuly sú z celulózy rastlinného pôvodu.

Vhodné pre vegetariánov aj vegánov.

Nie je Amalaki ako Amalaki alebo čo znamená Rasayan

Amalaki už možno poznáte. Viac informácií nájdete aj u nás nižšie na tejto stránke. Čo je ale dôležité vedieť, keď si vyberáte Amalaki:

Kupujete šlachtené Amalaki alebo divokú odrodu Amalaki?

Amalaki môže byť šlachtené a dokonca geneticky modifikované (často) alebo divé Amalaki - wild (málokedy). Rozdiel si môžeme predstaviť asi ako medzi divou a šlachtenou čučoriedkou.

Divé Amalaki je malé, trpkokyslé a má veľkú kôstku. Na kúsky ho určite nenakrájate. Zle sa s ním pracuje. Ale práve divé Amalaki odporúča ajurvéda vo svojich spisoch. Preto Planet Ayurveda používa iba divú odrodu.

Jedná sa o surové ovocie, prášok, kapsule plnené obyčajným práškom alebo extrakt z Amalaki?

Možno sa raz dočkáme Amalaki stromov aj na Slovensku. Zatiaľ ale platí, že zvyčajne keď uvidíte kúsky ovocia alebo prášok, spravidla sa jedná o šlachtený druh. U nás nájdete extrakt. A nielen to. Naše Amalaki je Rasayan. Je to špeciálny spôsob prípravy, kedy sa extrakt z Amalaki (v našich kapsuliach je sila extraktu 4:1) prelieva surovou šťavou Amalaki a tá sa vždy nechá vyschnúť. Tento postup sa opakuje až 100x. Takto sa účinok ešte zosilní.

No a potom by Vás mali zaujímať aj tie štandardné informácie, ako či sa jedná o vegetariánske kapsule, aký silný je extrakt, obsahuje iba extrakt alebo aj pomocné látky a plnivá atď.

AMLA - JEDEN Z NAJBOHATŠÍCH ZDROJOV PRÍRODNÉHO VITAMÍNU C

Amla (Amlaki, Amalaki) známa tiež pod názvom indický egreš je len malou bobuľkou, ale neuveriteľne bohatým prírodným zdrojom vitamínu C.

Amla obsahuje toľko vitamínu C ako 30 pomarančov !

100 g amalaki obsahuje 1200 - 1500 mg vitamínu C !

Bobule amly sú jedným z najlepších zdrojov prírodného vitamínu C, čo vysvetľuje ich kyslú chuť. Dužinu amly, ktorá predstavuje cca 90% z celej bobule, tvorí zo 70 % tekutina.

Vitamín C je nevyhnutným vitamínom pre ľudí. Je potrebný pre syntézu medzibunkového spojiva „kolagénu“, ktoré je zodpovedné za udržiavanie jednotlivých buniek ľudského tela pokope. Ako antioxidant pôsobí vitamín C v tele ako policajt, odstraňuje z tela voľné radikály, ktoré sa v tele prirodzene tvoria počas rôznych chemických reakcií a môžu potenciálne spôsobiť v tele škody. Vitamín C je taktiež nevyhnutný ako stavebná látka pre zuby. Okrem toho napomáha telu prisvojovať si železo z potravy (v kombinácii s bylinami bohatými na železo sa používa pri liečbe anémie).

Napríklad potkany sú dokážu syntetizovať vitamín C, zatiaľ čo ľudia toho nie sú schopní. Musíme si zabezpečovať jeho dostatočnú hladinu prostredníctvom potravy. Známou chorobou z nedostatku vitamínu C je skorbut. Môžete ho spoznať podľa opuchnutých ďasien, ktoré môžu krvácať, oneskoreného zaceľovania rán, či zlého rastu zubov u detí.

Dospelý by mal prijať 75 mg vitamínu C za deň, dieťa 30 mg a tehotná žena 100 mg a kojaca matka až 150 mg vitamínu C denne. Doktori používajú vitamín C na liečbu infekcií, vredov, popálenín, urýchlenie hojenia zlomenín atď.

Ďalšie účinky Amalaki Rasayan:

 • Štúdia Oddelenia potravín a výživy na Univerzite v Delhi preukázala, že amla (emblica officinalis) dokáže znížiť vysokú hladinu cholesterolu. Tejto štúdie sa zúčastnili muži vo veku 35-55 rokov s vysokými úrovňami zlého cholesterolu.
 • Amalaki je jednou z troch zložiek známeho prípravku Triphala. Využíva sa u nej jej omladzujúca vlastnosť (v ajurvéde tzv. rasayana), dodáva silu a sviežosť.
 • Čínski výskumníci zistili, že amla je bohatým zdrojom rôznych chemických látok, ako je quercetín, kyselina gallová, kyselina ellagová (ktoré nájdete aj v zelenom čaji) a ďalších menej známych zložiek... Všetky tieto zložky sú silnými antioxidantmi, ktoré napomáhajú chrániť telo pred voľnými radikálmi a tým pôsobia proti vzniku vážnych ochorení, akými je napr. rakovina.
 • Niekoľko štúdií na zvieratách preukázalo, že amla môže pomôcť ako prevencia pred hromadením ťažkých kovov v tele (ako sú hliník, ortuť alebo nikel). Keď bol použitý samotný vitamín C, v porovnaní s amlou sa dosiahla iba čiastočná ochrana pred ťažkými kovmi.
 • Amalaki Rasayan sa používa aj pri ochoreniach očí, najmä pri zápaloch očí. Zlepšuje stav v prípade krátkozrakosti a celkovo zlepšuje zrak.

Balenie a zloženie Amalaki Rasayan Planet Ayurveda:

 • Balenie: 60 ks kapsulí.
 • Naše kapsuly sú 100% vegetariánske.
 • Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne.
 • Obsah 1 kapsuly: až 500 mg štandardizovaného extraktu 4:1.
 • 100% štandardizovaný extrakt 4:1 z ovocia rastliny Emblica Officinalis wild (Amla, Amalaki).
 • poťah kapsuly z celulózy rastlinného pôvodu.

Upozornenie:

Pre lepší účinok odporúčame dodržať medzi jedlom a ajurvédskymi produktami aspoň pol hodinu, ideálne hodinu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.