Čarovné vlastnosti ruže

Čarovné vlastnosti ruže

 

V súčasnej dobe v medicíne si našla svoje široké použitie ruža.

 

Ruža patrí medzi kráľovné kvetín. Je symbolom nie len ženskosti, ale aj lásky a vášne. V starom Grécku bola ruža symbolom bohyne lásky a krásy Afrodity. Každá farba ruže symbolizuje niečo iné. Červenými ružámi obdarúva zamilovaný muž svoju milovanú. Žltá ruža je symbolom priateľstva či platonickej lásky. Ružové ruže symbolizujú nevinnosť a často sa nimi pri rôznych príležitostiach obdarúvajú práve veľmi mladé dievčatá. Ruža oranžovej farby môže znamenať túžbu po niečom viac ako len priateľstvo. Biela ruža vyjadruje čistú nevinnosť, a preto sa tiež veľmi často objavuje v svadobných kyticiach.

 Ruža žltá

Ruže však sú známe nie len krásou a rozmanitými odtieňmi. Sú vyhlásené pre svoje účinky na pleť a lekárskymi účinkami, jej vôňa je v parfumérskom odvetví nestarnúcou klasikou a je populárna aj pre svoje účinky na psychiku v aromaterapii. Okvetné ružové plátky sa dokonca používajú aj v prírodnom liečiteľstve. Existuje vyše 8000 druhov ruží. V kozmetike, aromaterapie a prírodnom liečiteľstve sa však najčastejšie používajú damascénske ruže, ruže stolisté, šípkové ruže a čínske.

Ruža je široko používaná v čerstvej alebo vysušenej forme, existuje pripravený z nej esenciálny olej a ružová voda. Čaj z ruží a ružovéj vody sa používa pri takých ochoreniach, ako šarlach, zápal obličiek, zápale čriev a pečene.

 

 

Užitočné vlastnosti ruží

 

Prípravky obsahujúce ruže sú odporúčané pre rôznu problematiku. Čo je najväčší pozitívum, výťažky z ruží majú silne regeneračné účinky. Pokožka sa po ich použití výrazne harmonizuje, zmiznú fliačky a následne sa rýchlo vráti prirodzene zdravá farba. Tiež veľmi dobre dezinfikuje. Tinktúrou si môžete potrieť priamo rôzne rezné ranky, ale tiež môžete tonikum použiť ako čistiacu pleťovú vodu. Najznámejšími výrobky z ruží sú práve ružová voda a ružový olej. Z nich sa následne produkujú ďalšie produkty, ktoré sú tak obľúbené medzi ženami.

 

Ruža je užitočná pri svrbení, zanietenie alebo na spálenú pleť. Plody šípky čiže divokéj ruže sú jedným z najbohatších prírodných zdrojov na vitamín C. Olej zo šípok pomáha s liečbou jaziev. Šípek je ideálny pre akúkoľvek pleť.

 

Zdroj: https://www.bioruza.sk/a/carovne-vlastnosti-ruze

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.