Vitamín B12 komplex kvapky 20ml

Kód: 018
Neohodnotené
11,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
6.3.2024

Aby sa zvýšila účinnosť absorpcie, vitamín B12 je teraz dostupný vo forme tekutiny, ktorá sa dá nakvapkať pod jazyk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo môže spôsobiť nedostatok vitamínu B12?

  • anémia
  • problémy so spánkom
  • poruchy nervového systému
  • problémy s plodnosťou
  • metabolizmus kostí je narušený.

Vstrebávanie a využitie vitamínu B12 v organizme je výsledkom veľmi zložitého procesu. Pre čo najefektívnejšie dopĺňanie vitamínov je nevyhnutná kombinácia viacerých faktorov, akými sú prítomnosť správnej sily žalúdočnej kyseliny, pankreatických enzýmov, zdravé črevo, dostatočne citlivé receptory a vápnik, aby sme vymenovali len niektoré. Aby sme však mohli hovoriť o skutočnej vitamínovej suplementácii, nezanedbateľným faktorom je aj príjem v správnom množstve.

A je dobré vedieť, že existujú lieky, ktoré dokážu znížiť hladinu vitamínu B12 v našom tele: napríklad metformín alebo niektoré antacidá.

Je dôležité poznamenať

Vitamín B12 je možné do tela prirodzene dodávať len konzumáciou potravín živočíšneho pôvodu, preto je okrem vegetariánskej a špecificky vegánskej stravy nevyhnutné dopĺňať ho aj doplnkom stravy.

V čom je produkt WTN úplne pokrokový?

Značná časť vitamínov (B12, známy aj ako kobalamín) má nestabilnú štruktúru, preto sa vplyvom napríklad zmeny teplôt, svetla, dlhšej doby skladovania, kyslíka, vlhkosti rozkladajú, takže nemôžu plniť svoju úlohu. Aby výrobcovia robili vitamíny odolnejšie voči vonkajším vplyvom, používajú stabilizačné látky. U mnohých značiek zohráva v prípade vitamínu B12 túto úlohu funkčná skupina kyano, preto vo väčšine produktov nájdeme B12 vo forme kyanokobalamínu.

Je dôležité vedieť, že rozklad kyanokobalamínovej formy vitamínu B12 je proces vyžadujúci veľa energie, pri ktorom sa môžu uvoľňovať škodlivé produkty metabolizmu. Kyanoskupina môže byť pre telo toxická, ktorej neutralizácia môže zaťažiť antioxidačný systém organizmu. Naopak, hydroxy, adenosyl a metylkobalamín formy sú telom veľmi dobre využité.

Oprávnene môže vyvstať otázka, prečo je vo väčšine produktov kyanokobalamín? Odpoveď je jednoduchá: kvôli cene. Cena oboch spomínaných aktívnych foriem je viac ako desaťnásobná oproti forme B12 stabilizovanej s kyanoskupinou, preto ju veľa ľudí nevyužíva.

Nová kvapka komplexu vitamínu B12 WTN

Nová komplexná kvapka WTN vitamín B12 obsahuje zmes adenosylu a metylkobalamínu. V prípade posledných foriem nie sú potrebné zložité procesy premeny a v organizme sú okamžite využité.

Metylkobalamín sa s folátom podieľa predovšetkým na krvotvorbe (tvorbe červených krviniek) a ranom vývoji mozgu.Na základe toho možno povedať, že vitamín B12 treba vždy dopĺňať folátom, pretože nedostatok B12 môže viesť k tzv. nedostatok kyseliny listovej.  

Preto bol do nášho produktu zaradený spolu s dvoma veľmi užitočnými formami B12, aktívnym vitamínom B9 vo forme glukosamín-folátovej soli.

Adenozylkobalamín hrá dôležitú úlohu v metabolizme sacharidov, tukov a aminokyselín a pri ochrane nervových buniek. V prípade nedostatku môže byť narušená aj tvorba myelínového obalu (myelínový obal = ochranný obal, ktorý obklopuje nervové vlákna slúžiace na vedenie nervových vzruchov).  

Kombinácia metyl- a adenozyl-kobalamínu sa môže ukázať ako účinná aj proti neurotoxínom, ktoré sú zodpovedné za významnú časť poškodenia nervového systému.

Okrem troch hlavných zložiek (adenosyl, metylkobalamín a glukosamín folátové soli) obsahuje kvapkadlo aj vzorec WTN Fitomatrix, čo je zmes rastlinných extraktov, ako sú extrakty z citrónovej kôry, manga, guavy a bazalky posvätnej. menej známa, bioaktívna forma vitamínu B3, inozitol hexanikotinát, pomocou ktorého môžeme vitamínu zabezpečiť prirodzené prostredie.

Produkt bez konzervačných látok!

Vegánsky produkt!

Prečo kvapky a nie kapsuly?

Stáva sa, že žalúdok neprodukuje – alebo produkuje len malé množstvo – vnútorného faktora, takže vitamín B12 sa nemôže vstrebať cez črevný trakt, aj keď výrobcovia používajú tie najlepšie formy. V takýchto prípadoch môže byť kvapkadlo účinnejším riešením ako vitamínový prípravok podávaný vo forme kapsúl do tráviaceho traktu. Vitamín B12, ktorý sa kvapne pod jazyk, sa môže použiť okamžite, takže svoj účinok uplatňuje vyhýbaním sa črevnému traktu.

 

Zloženie:  organický glycerín, čistená voda, extrakt z guavy, extrakt z citrónovej kôry, metylkobalamín, adenozylkobalamín, extrakt z manga, 6(S)-L-metyltetrahydrofolát, extrakt z bazalky svätej, inozitol hexanikotinát.

Skladovanie : Pri izbovej teplote, chránené pred svetlom, na chladnom mieste, mimo dosahu detí!

 

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.08 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.