DAO CHI WAN -016- MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO 200guličiek - podráždenie, horkosť pri srdci

Kód: W500011
Neohodnotené
10,20 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Podráždenie, horkosť pri srdci, búšenie srdca, náhle močové infekcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie:
- pocit horka či pálenie v tvári
- začervenenie, búšenie srdca a potenie pri emočnom podráždení
- afty v ústach, lokalizované prevažne na jazyku
- močová infekcia
- bez evidentného predchádzajúceho prechladnutia

Protizápalové pôsobenie zmesi sa využíva najmä pri liečbe zápalov na slizniciach (ústnej dutiny či močových ciest) a na upokojenie pri nespavosti, búšení srdca, tréme, podráždení. Srdce je vládcom hornej polovice tela, ľadviny dolnej. Stav srdca sa teda prejavuje v tvári. „Prevaha ohňa" v srdci vedie k začervenaniu, zápalom, niekedy sprevádzaným búšením srdca, nespavosťou či podráždením. Pokiaľ horúčosť prenikne do vnútorných dráh tela, môže zostúpiť k ľadvinám a močovému mechúru a vyvolať močovú infekciu. Tradične sa vyššie popísané príznaky pripisovali tzv. „ohňu srdca", ktorý vzniká nadmernou intelektuálnou aktivitou, či už plodnou, tzn. tvorivým a pracovným nasadením, tak i tou neplodnou, tzn. neustálym premietaním o veciach, ktoré boli a už nie sú a ktoré by bolo treba zmeniť a pritom to nejde. Typickým príznakom býva búšenie srdca a afty spolu s prítomnosťou tmavo žltého moču alebo bolestivé močenie spojené s rezaním a pálením (moderne sem možno zaradiť i močové infekcie).

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa jedná o nahromadenie horúčosti v srdci prejavujúcej sa nepokojom a nespavosťou. Druhým dôvodom podania zmesi je náhle vzniknutá močová infekcia, ktorá však nie je vyvolaná prechladnutím, ale prichádza nečakane či po psychickom vypätí.

Rehmania lepkavá a ďalšie pomocné byliny pôsobia na telo a dušu. Na telesnej úrovni sa znižuje nadmerný tonus sympatického nervového systému (búšenie srdca, zvýšené prekrvenie atď.) a aktivita zápalu na slizniciach (dutiny ústnej alebo močových ciest).

Produkt 014 - HORCOVÝ ELIXÍR sa taktiež podáva pri močových infekciách, ale pri jeho podávaní nebýva tak výrazná podráždenosť, búšenie srdca a náhle citové vzplanutie. Podáva sa skôr pri dlhodobej psychickej nestabilite a opakovaných močových infekciách. Zmes 102 - HORE OD RIEČNEJ DELTY pôsobí rovnako na zápaly močových ciest, podáva sa vtedy, ak nie sú príznaky psychického podráždenia - teda ak sa jedná o "obyčajnú", nekomplikovanú močovú infekciu. V prípade výraznejších problémov sa môžu zmesi podávať súbežne. Pri aftách v ústach, rozsiatych tak na jazyku, ako aj na vnútornej strane tváre, sa zmes kombinuje s produktom 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME. Pokiaľ nie je postihnutý jazyk, podáva sa iba 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME.

Zloženie

3,86g - DI HUANG (SHENG) - Rehmánia lepkavá, koreň (Radix rehmanniae glutinosae)
1,74g - QU MAI - Klinček pyšný, vňať (Herba dianthi)
1,74g - DAN ZHU YE - Lofater štíhly, listy (Herba lophatheri)
0,58g - GAN CAO (SHENG) - Sladkovka hladkoplodá, koreň (Radix glycyrrhizae)

Dávkovanie

Zmes je určená na akútne podávanie (obvykle 3x denne 10 guľôčok). Efekt býva zjavný už po jednom týždni. Pri chronických problémoch odporúčame konzultáciu s terapeutom tradičnej čínskej medicíny.


Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

200 guľôčok/ 33g

TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.