CHUAN XIONG CHA TIAO WAN -004- PRIESMYK VETERNEJ HORY 200guličiek - bolesti hlavy a šije z prievanu alebo prechladnutia

Kód: W500024
Neohodnotené
10,20 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Bolesti hlavy a šije z prievanu alebo prechladnutia. Číra nádcha, bolesti uší.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie:
- prechladnutie s bolesťami hlavy
- zimomravosť, svalová stuhnutosť a bolesti pri viróze
- bolesti hlavy či šije po ofúknutí
- bolesti alebo tlak v hlave pri zmenách počasia, najmä pred dažďom

Používa sa na stavy ofúknutia alebo nachladnutia, keď prievan a chlad zhoršujú uvedené príznaky. Choroba, vhodná na liečbu touto zmesou pochádza zo "zlého povetria", ktoré napadá oslabený organizmus a vniká do neho kožou (klasická citáciám). Preto sme k podobným stavom náchylní zvlášť pri ofúknutí po potení, Kedy sú kožné póry otvorené. Škodlivina - viróza - potom prekáža voľnému prúdeniu energie v tele a vzniká bolesť, stuhnutosť, zimomravosť. Ochorenie sa typicky prejavuje v hornej časti tela, ktoré je zvlášť náchylné na tieto jangové patológie. Je potrebné sa uistiť, že ku zmierneniu príznakov dochádza pôsobením tepla.

Optimálne je zmes podať čo najskôr po objavení sa príznakov. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienenia dýchacích ciest dôrazne odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky! Tradične sa zmes zapíjala silným zeleným čajom, ktorý zosilňuje pôsobenie bylín v nej obsiahnutých.

Značná časť ôsmych bylín, obsiahnutých v zmesi sa vyznačuje ostrou chuťou, ktorá v tkanivách vyvolá prehriatie, rozhýbanie cirkulácie a uvoľnenie spazmov. Toto je základná parketa pôsobenia zmesi. K týmto ostrým bylinám patrí mäta, kôprovníček, notopterygium, schizonepeta, ledebouriela. Pri poslednej menovanej je jej pôsobenie natoľko zrejmé, že jej čínsky názov je fang feng – obrátene pred vetrom. Pre správne užitie je potrebné sa teda vždy uistiť, že ochorenie skôr reaguje pozitívne na teplo a postihnutý človek sa vyhýba pobytu v prievane či chladnom prostredí.

Na rozdiel od zmesi 002 - CHLAD RANNEJ HMLY a 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA je v tomto prípade vždy prítomná precitlivenosť na chlad, prievan a skôr sklon k zimomravosti. Rovnako nebýva príliš vysoká teplota, alebo nie je teplota zvýšená vôbec. Rovnako pokiaľ nestihneme užiť túto zmes v ranných štádiách infekcie a postupom času sa rozvinie bolesť v krku či kašeľ a horúčka, vezmeme si radšej iné zodpovedajúce zmesi - opäť viď 002 - CHLAD RANNEJ HMLY alebo 003- KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKA. Pre pretrvávajúcu celkovou bolestivosť tela (svalov) po chrípke podávame radšej 101 - SÚBOJ VETERNÝCH DRAKOV. V prípade výraznej nádchy je možné kombinovať s produktom 007- VYVANUTIE DRAČEJ JASKYNE. Pri výrazných bolestiach svalov v šijovej a krčnej oblasti sa zmes podáva spolu s produktom 205 - HÚŽEVNATOSŤ BAMBUSOVÉHO VÝHONKU.

Zloženie

3,25g - BO HE - Mäta roľná, vňať (Herba menthae)
1,62g - CHUAN XIONG (SHENG) - Kôprovníček wallichov, podzemok (Rhizoma ligustici wallichii)
1,62g - JING JIE - Schizonepeta tenkolistá, vňať (Herba schizonepetae)
0,79g - BAI ZHI - Angelika dahurská, koreň (Radix angelicae dahuricae)
0,79g - GAN CAO (SHENG) - Sladkovka hladkoplodá, koreň (Radix glycyrrhizae)
0,79g - QIANG HUO - Notopterygium, podzemok (Rhizoma notopterygii)
0,60g - FANG FENG - Ledebouriella var, koreň (Radix ledebouriellae)
0,42g - LA JIAO GEN - Čili paprika, koreň (Radix capsici)

Dávkovanie

Klasické podávanie 3x denne 8 guľôčok sa podáva pri miernych stavoch, pri akútnych stavoch podávať až 20 guľôčok 4x denne v krátkych odstupoch prvý deň choroby, potom prejsť na nižšie dávky, napr. 3x denne 10 guľôčok. Pri problémoch s bolesťami z prievanu a ofúknutia sa zmes dáva v dávke 3x denne 8 – 16 guľôčok, pričom ju možno brať dlhšiu dobu, do kompletného vymiznutia príznakov. Tu je vhodné súčasné použitie KURKUMOVÉHO SPREJA (354) na bolestivé a stuhnuté miesta.


Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

200 guľôčok/ 33g

TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.