XIAO YAO WAN -061- VOĽNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNIKA 200guličiek - tieseň, nepokoj, nervozita, striedanie nálad

Kód: W500059
Neohodnotené
10,20 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Tieseň, nepokoj, nervozita, striedanie nálad. Rôzne problémy zhoršujúce sa pred menštruáciou, jarná detoxikácia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zameranie:
- predmenštruačné problémy a bolesti behom menštruácie
- emočná nestabilita, podráždenosť, plačlivosť, depresia, tieseň
- tráviace problémy s bolesťami v podbrušku alebo okolo žalúdka, zhoršujúce sa stresom
- "somatizácia" psychických problémov
- žalúdočná, srdečná alebo iná neuróza
- pocit hrče v krku

Hlavnou úlohou tejto kombinácie bylín je uvoľnenie. Uvoľnenie nie cez útlm, potlačenie, ale cez posilnenie, rozhýbanie – „lámanie obručí", ktoré stiesňujú organizmus. Podľa starých majstrov dlhodobým potláčaním emócií, pôsobením nevyplnených prianí, nedostatočnou ventiláciou nahromadených zážitkov dochádza k oslabeniu energie, ktorá má voľne kolovať v organizme a zaisťovať regeneráciu a pocit zdravia. Táto oslabujúca sa energia sa naviac dostáva do stavu blokády. Čo znamená pojem „blokáda", zažil pravdepodobne na sebe každý. Neuvoľnená blokáda sa časom komplikuje syndrómom „tlakového hrnca", kedy si organizmus hľadá ventily, kadiaľ stagnujúcu energiu uvoľniť. Byliny obsiahnuté v zmesi možno rozdeliť do troch skupín. Prvá skupina posilňuje jangovú energiu, druhá ju kontruje zjemnením, teda posilnením jinu a tretia zaisťuje uvoľnenie energetického obehu. Týmto posilnením „piestu" a jeho rozhýbaním v organizme sa zaistí rozpustenie blokád.

Táto zmes je jednou z miasmatických zmesí dnešnej doby, to znamená, že pôsobí na všeobecne rozšírený problém dnešnej doby. Život v stupňujúcom sa strese – časovom, osobnom či akomkoľvek inom, sa stal všeobecne prijímanou normou, hoci je bez diskusie pandémiou dnešnej doby. Zmes je veľmi podobná kódu UPOKOJENIE SČERENEJ HLADINY (062), s ktorou má takmer zhodné účinky.

Starý čínsky termín "blokáda energie" je možné chápať ako narušenie regulácie tkanív, orgánov, metabolizmu či hormonálnej rovnováhy. Toto narušenie sa môže prejaviť na úrovni telesnej, energetickej či psychickej. Telesné blokády sú charakterizované bolesťou, často v náveznosti na menštruačný cyklus. Dlhodobá bolesť na seba môže vziať neskôr "materiálnu podobu" - vznikajú ovariálne cysty, myómy, cysty v prsiach. Na úrovni tráviaceho traktu zase časom môžu vznikať zápaly (napríklad sa vytvorí vhodný terén pre postihnutie sliznice žalúdka Helikobakterom s následným vznikom ďalších komplikácií z toho vychádzajúcich), slizničné vredy a podobne. K energetickým blokádam patrí pocit nepohodlia, tlaky či tieseň na hrudníku, okolo žalúdka, kŕče, vzdychanie a pod. Pod psychickou blokádou sa ukrývajú depresie, ranná stuhnutosť, spomalenosť, problémy s vyjadrením emócií či naopak prehnaná emotívnosť. Samostatnou kapitolou je predmenštruačné obdobie, kde sa všetky "nahromadené" problémy zosilňujú a zvýrazňujú. Ide o viazanie vody v tele, rôzne prejavy pnutia, bolesti, výkyvy nálad. Všeobecne platí, že zmes sa používa prevažne pre ženy. Tri skupiny bylín obsiahnuté v zmesi je možné rozdeliť na tonizačné (atraktylis, pornatka, sladké drievko, zázvor), zaisťujúce zvýšenie obranného a regulačného potenciálu organizmu (čínsky posilnenie jangového princípu), regeneračné (angelika, pivonka), umožňujúce obnovu postihnutých tkanív, úpravu hormonálnej nerovnováhy (výživa jinu). Treťou skupinou sú byliny zlepšujúce funkciu orgánov a tkanív a znovuobnovenie prirodzených biorytmov organizmu (prerastlík, mäta).

Pri bolestivej menštruácii je možné kombinovať s niektorou z týchto zmesí - 051-UVOLNĚNÍE KARMÍNOVEJ RIEKY, 052-ÚNIK Z OBRUČÍ či 045- PILULKA VÝBUCHU SMIECHU. Pri bolestivej menštruácii, výrazne sa zlepšujúcej teplom, podávať spolu so zmesou 053- PREKONANIE SKRYTÉHO CHLADU. Pri opuchoch objavujúcich sa pred menštruáciou podávať spolu so zmesou číslo 106- PILULKA PIATICH ŠUPIEK. Pri nespavosti je možné podávať spolu s niektorým z produktov - 121- ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSARA, 122- OBETA MOCNÉMU VLÁDCOVI, 123- PERLEŤ MESAČNEJ ROSY či 127- KREHKOSŤ SAKUROVÉHO KVETU. Pri veľkých výkyvoch nálad hraničiacich s hystériou sa podáva spolu s produktom 124- TREPOTANIE ZÁSTAV VO VETRE. Pri súčasných klimakterických problémoch sa užíva s produktmi 185- SVIEŽOSŤ Z PODVEČERNEJ PAGODY, 058- SEDEM DÔVERNÍKOV, ale skôr VOLNOSŤ SLOBODNÉHO PÚTNÍKA nahradíme produktom 062- UPOKOJENIE ZČERENEJ HLADINY. Pri zimomravosti sa podáva spolu s niektorou so zmesí 171- TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY, 172- BLAHODARNÁ SILA KOREŇOV či 021- OBNOVA RÍŠE STREDU. Pri veľkej únave je možné kombinovať napríklad so zmesou 152- TYGRÍ PRAMEŇ. Pre mužov je ekvivalentom napríklad 063- UKĽUDNENIE ZNESVÁRENÝCH alebo 064- UTÍŠENIE VETERNEJ BÚRKY, ktoré obsahujú väčší pomer jangových bylín a viac sa preto hodia pre mužský organizmus.

Zloženie

1,14g - BAI SHAO (SHENG) - Pivónia biela, biely koreň (Radix paeoniae alba)
1,14g - BAI ZHU (CHAO) - Atraktylis veľkoúborový, podzemok (Rhizoma atractylodis macrocephalae)
1,14g - DANG GUI - Angelika čínska, koreň (Radix angelicae sinensis)
1,14g - FU LING - Pornatka kokosová, dreň (Sclerotium poriae)
1,14g - CHAI HU (CU) - Prerastlík čínsky, koreň (Radix bupleuri)
1,14g - SHENG JIANG - Zázvor obyčajný, podzemok (Rhizoma zingiberis recens)
0,90g - GAN CAO (ZHI) - Sladkovka hladkoplodá, koreň (Radix glycyrrhizae)
0,21g - BO HE - Mäta roľná, vňať (Herba menthae)

Dávkovanie

3x denne 8 guľôčok. Účinok možno pozorovať po dvoch týždňoch užívania. Pri predmenštruačnom syndróme sa podáva 5 dní pred začiatkom menštruácie.


Neprekračujte doporučené denné dávkovanie.
Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Výrobok nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy.
Skladujte v suchu pri teplote do 25°C.

200 guľôčok/ 33g

TCM BOHEMIA s.r.o., organizačná zložka TCM SLOVAKIA

Dodatočné parametre

Kategória: VÝŽIVOVÉ DOPLNKY
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.